Kegas

Viskas apie aludarystėje naudojamą įrangą, įrankius ir prietaisus.
ATSAKYTI
Vartotojo avataras
pofke
Pranešimai: 273
Užsiregistravo: 2011-02-09, 12:16

Re: Kegas

Standartinė pofke »

Gaidiškas klausimas, bet gal turit savaitgaliui paskolint juodą kornio jungtį su picnic kraneliu? Mano dar neatėjo iš kitaicų, o pirkt iš SA dėl vieno karto neapsimoka. Liksiu skolingas alaus/apynių derliaus/sodinukų pavasarį, vienžo, susitarsim. Veiksmas Vilniuje.

Vartotojo avataras
Burbulas
Pranešimai: 351
Užsiregistravo: 2013-03-30, 19:10

Re: Kegas

Standartinė Burbulas »

Prašau pasidalinkite patirtimi tie kas naudoja kegus Corny 19L. Kokio tūrio CO2 balionais naudojatės ir keliems užgazavimo ciklams Jums jų užtenka.

Vartotojo avataras
Peckelis
Pranešimai: 971
Užsiregistravo: 2013-01-12, 10:32

Re: Kegas

Standartinė Peckelis »

Patirtis tokia, kad geriau tylėčiau:) Dar tik tris kartus buvau užpylęs, bet visais kartais užsigazavo tokiu lygiu, kad pilnai pakako išstumt alų.

P.S. Du kvietiniai ir šviesusis elis - gazavimui primingas 3 vol.

Vartotojo avataras
gvolkas
Pranešimai: 181
Užsiregistravo: 2012-04-27, 00:51

Re: Kegas

Standartinė gvolkas »

Aš turiu 2.9 KG. Gazavau / išpyliau apie 100 ltr. Pildyt dar neteko.

Vartotojo avataras
vikingas
Pranešimai: 495
Užsiregistravo: 2014-02-25, 12:41

Re: Kegas

Standartinė vikingas »

gal kas turit parduot ball lock jungtį co2? žiūūriu savas alus lyg nebeturi tokios.. galvoju nusipirkt tą užgazavimui reikala su mažais balionėliais... ten yra 16 g ir 8 g gal kas žinot jei mano kegas 10 litrų gal to mažojo balionėlio užtektų? ir kitas klausimas ar tie balioneliai visi pagal dydžius vienodi ar ten tam aparačiukui spec kokie dedasi nes matau kainos skiriasi.

Vartotojo avataras
GiN
Pranešimai: 723
Užsiregistravo: 2011-02-04, 19:58

Re: Kegas

Standartinė GiN »

Tam aparačiukui dedasi 16 g. ir dar ne visi tinka, kakliukas turi būtų pakankamai plonas ir ilgas. Esu pasidaręs įdėklą tam aparačiukui, kad tiktų 8 g. balionėliai - taip praktiškiau. Būna, kad nereikia 16 g., o be to tie 8 g. pigesni (turiu omenyje 2x8g pigiau nei 1x16g), nors jų kakliukas šiek tiek per storas, tai kartais sunku būna ištraukt.
Dėl mažojo balionėlio yra toks reikalas. Jei tu suleistum tą balionėlį ir iš karto išpiltum visą kegą, tada užtektų, bet paprastai yra taip, kad įsipili kelis bokalus, kažkiek laiko geria visi, tada vėl pili. O pikniko kranelis nėra visiškai sandarus, per jį kažkiek išeina, todėl paskutinį kartą man nepavyko išleisti viso mažojo kego su 8 g balionėliu, reikėjo dviejų. Aišku yra išeitis gazuoti su gliukoze ir tada gali nebereikti balionėlio arba užtekti vieno. Aš kalbu apie atvejį, kai visiškai nedėjau gazavimo cukraus (angliškas elis).

Vartotojo avataras
vikingas
Pranešimai: 495
Užsiregistravo: 2014-02-25, 12:41

Re: Kegas

Standartinė vikingas »

na aš paprastai visada dedu užgazavimui... tai kaip suprantu ten ta aparačiuką reiktu kažkaip truputį pasitobulint ir tiktų balionėliai tie pigesni po 8 g ?

Vartotojo avataras
Burbulas
Pranešimai: 351
Užsiregistravo: 2013-03-30, 19:10

Re: Kegas

Standartinė Burbulas »

GiN> jei teisingai supratau, tai 16g balionėlio faktiškai užtektų ir užgazavimui ir dar viso alaus išstūmimui?

Planuoju naudot 16g balionėlius su sriegiu. Jų pajungimui prie kego pirksiu šitą http://www.ebay.com/itm/Planet-Bike-Red ... 2a4053fc44

Pačius balionėlius perdarysiu į daugkartinio naudojimo - galima bus pildyt juos namuose N kartų :)
Dėl jungčių ball lock dar noriu paklaust. Jos parduodamos dviejų spalvų - balta ir juoda. Ale viena dujoms kita alui. O iš esmės jos skiriasi? Ar galima vieną vietoj kitos panaudot?

Vartotojo avataras
GiN
Pranešimai: 723
Užsiregistravo: 2011-02-04, 19:58

Re: Kegas

Standartinė GiN »

Vikingas: taip reikia pasidaryti įdėklą, kad būtų mažiau vietos balionėliui. Esmė tokia, kad užsukant turi prispausti tą balionėlį ir jį pradurti.

Vartotojo avataras
GiN
Pranešimai: 723
Užsiregistravo: 2011-02-04, 19:58

Re: Kegas

Standartinė GiN »

Burbulas: pagal CO2 kiekį, 16 g turėtų užtekt ir gazavimui, ir išstūmimui, bet bent jau mano aparačiukas nėra idealiai sandarus, todėl palikus pusę neišnaudoto balionėlio pistolete, jis per laiką išsileistų.
Balionėliai su sriegiu gali būti brangesni. Labai įdomu, papasakok, kaip juos perdirbsi ir kaip pildysi? Turbūt tam reiks baliono, tai gal tada tiesiai iš baliono ir gazuok? :)
Dėl jungčių negaliu pakomentuoti, nežinau.

Vartotojo avataras
Burbulas
Pranešimai: 351
Užsiregistravo: 2013-03-30, 19:10

Re: Kegas

Standartinė Burbulas »

Ačiū GiN.

Balionėlius pasirinkau tik todėl, kad tai yra gana kompaktiška. Kelionėms pas draugus, sodybą ar į gamtą. Jei kego niekur nesivešiu, tai aišku paprasčiau jungti nuo baliono. Bet balioną jau imsiu didesnį (gal 8L) - stovės stacionariai.

Brangesni balionėliai bus tik pirmą kartą kai pirksiu :) Šiaip yra įvairių būdų juos padaryt daugkartiniais. Žmonės perdirbinėja pagrinde dėl CO2 ginklų. Pildo iš gesintuvų ir pan. Pagrindinė problema jiems gabaritai - negali ilgint, nes nebetilps į šautuvą. Mums tai nesvarbu, todėl galime prie balionėlio net vožtuvo nedaryt - užteks paprastos mažos sklendikės/dozatoriaus kuri užsisuks ant to balionėlio ir žarnele (ar be jos) jungsis prie Ball lock'o.

Dabar tik bręsta galvoje planas. Kai susigulės pasidalinsiu.
Kelios nuorodos (nevisai tai ką planuoju, bet bendram pažinimui):

http://www.airguns.lt/index.php?PHPSESS ... #msg176213

http://popgun.ru/viewtopic.php?f=20&t=227549

https://www.youtube.com/watch?v=jFN6e5J7YJk

http://forum.guns.ru/forummessage/24/897297.html

Vartotojo avataras
Burbulas
Pranešimai: 351
Užsiregistravo: 2013-03-30, 19:10

Re: Kegas

Standartinė Burbulas »

Tiesa video yra 88g balionėlis. Štai toks - http://www.xtrem.lt/co2-crosman-airsource-88gr

Vartotojo avataras
GiN
Pranešimai: 723
Užsiregistravo: 2011-02-04, 19:58

Re: Kegas

Standartinė GiN »

Atsargiai su šautuvų balionėliais, juose kartu su CO2 būna ir tepalo, todėl ne visi tinka maistui. Pats nesusidūriau, tik girdėjau, nežinau, ar visuose taip.
Labai lauksiu plano pasidalinimo :)

Vartotojo avataras
Burbulas
Pranešimai: 351
Užsiregistravo: 2013-03-30, 19:10

Re: Kegas

Standartinė Burbulas »

Tai planuoju jau į ištuštintus balionėlius pilt maistinę CO2. Tepalo (jei buvo) nebebus.

Dar video https://www.youtube.com/watch?v=nucdZB9f4jY

Vartotojo avataras
GiN
Pranešimai: 723
Užsiregistravo: 2011-02-04, 19:58

Re: Kegas

Standartinė GiN »

Čia tik perspėjau, kad pirmą kartą naudodamas nesusigundytum :)

Vartotojo avataras
lukasvera
Pranešimai: 70
Užsiregistravo: 2012-04-06, 08:34

Re: Kegas

Standartinė lukasvera »

Ball lock jungtys skirtingos pagal spalvas. Turejau tik juoda, tai nesugebejau jos uzdeti ant CO2 junkgties.

Vartotojo avataras
Justas_V
Pranešimai: 52
Užsiregistravo: 2013-04-18, 22:08

Re: Kegas

Standartinė Justas_V »

Tikrai skiriasi, niekaip neuždėsi alaus jungies ant CO2 ar atvirksciai. Dar paprastesnis variantas gazuoti su gliukoze, o kiek neispucia is Cornelius, prisimontuoti ir išpūsti su kamuolio ar dviračio pompa pvz http://www.liveactive.lt/kitos_sporto_s ... mpero.html :)

Vartotojo avataras
Burbulas
Pranešimai: 351
Užsiregistravo: 2013-03-30, 19:10

Re: Kegas

Standartinė Burbulas »

Ačiū Justai. Parsitempiau kaip tik du kegus ir matau, kad jungtys šiek tiek skiriasi.

Kas naudojasi "corniais" patarkite - kaip dezinfekuojate jungtis ant kego? Ardote, o gal tiesiog praspaudžiat dez. skystį? Pirmą kart dezinfekcijai gal verta su kaustiku palaikyt? ar tarpinukes gumines nesuės kaustikas?

Vartotojo avataras
gvolkas
Pranešimai: 181
Užsiregistravo: 2012-04-27, 00:51

Re: Kegas

Standartinė gvolkas »

Su kaustiku Ponas_niekas dezinfekuoja, tai dar tarpinių mirtim nesiskundė.

Aš viską išsuku su raktu, pačių jungčiu smulkiai neardau, nes maniškės ne taip lengvai ardosi, o tada - į oxi pamerkiu. Kegą plaunu taip pat su oxiu. Viską surinkęs oxi iš kego dar prapučiu per jungtis / linijas. Tada kegą užpilu starsanu, pateliuškuoju ir dar truputį starsano per liniją pravarau.

Vartotojo avataras
vikingas
Pranešimai: 495
Užsiregistravo: 2014-02-25, 12:41

Re: Kegas

Standartinė vikingas »

nesigauna čia sviestas sviestuotas ??

Vartotojo avataras
Justas_V
Pranešimai: 52
Užsiregistravo: 2013-04-18, 22:08

Re: Kegas

Standartinė Justas_V »

Pirmą kartą siūlyčiau su Caustik, o vėliau kai pats prisižiūrėsi neleisi užkerpėti tai užteks ir Oxi :)Nebent naują pirkai. Aš kai pirkau naudotą tai jame dar buvo likę gazuoto gėrimo likūčių ar sirupo likučių, žodžiu normaliai reikėjo viską praplauti, tai išardžiau ir tarpines pasikeičiau visas. Taip pat po pirmo užpylimo susidūriau su užgazavimo problema (gazavau gliukoze). Po kokio litro ar pusantro pradėjo nebebėgti, tuomet dar neturėjau Co2 jungties, tai su kompresoriumi per picnic kraneli pripusdavau oro ir isstumiau visa keg'a per kokius 5 kartus. Žodž problema buvo, kad tos kojelės kur užspaudžia dangtį nuo senumo prasiskietė ir nebetaip sandariai užspausdavo dangti, kadangi pirkt dangti nepigu, tai su plastikiniu chamutu suveržiau kojeles, kad nesiskietu ir antrą sykį problemos neliko :))

Vartotojo avataras
vikingas
Pranešimai: 495
Užsiregistravo: 2014-02-25, 12:41

Re: Kegas

Standartinė vikingas »

vyrukai kas gali paskolint (išnuomot) spalio 25-26 savaitgaliui ball lock jungtis piknik kranelį ir jei turit co2 kokiam nors formate... jei neturit tai tiks ir be co2

Vartotojo avataras
Burbulas
Pranešimai: 351
Užsiregistravo: 2013-03-30, 19:10

Re: Kegas

Standartinė Burbulas »

Vikingas> aš užsakiau pas kiniečius vakar, jei ateis iki tada tai be problemų paskolinsiu. Tiesa CO2 dar neturiu, bet bus greit.
Dar klausimėlis. Kiek pamenu (gal klystu) 5L skardiniams kegiukams buvo rekomenduojama dėt mažiau gliukozės nei įprastai į butelius dedam. Ar į kegus dedat tiek pat gliukozės kaip ir buteliuodami?

Vartotojo avataras
gvolkas
Pranešimai: 181
Užsiregistravo: 2012-04-27, 00:51

Re: Kegas

Standartinė gvolkas »

vikingas> nesigauna. Vienas plovimui, kitas - dezinfekcijai. Su tais kampų kirtimais paskui ir būna "mano alus gyvas, todėl sugenda per 3 dienas".

Vartotojo avataras
vikingas
Pranešimai: 495
Užsiregistravo: 2014-02-25, 12:41

Re: Kegas

Standartinė vikingas »

burbulai na aš praeitą sav tas jungtis užsakiau iš kitaicų ten pas juos pirma spalio savaitė šventės kažkokios nieks nedirba tai sakė po švenčių užsiims mano pirkiniais tai irgi vargu ar greičiau taviškiai bus nu bet jei ką susirašysim . o skardiniams kegiukams aš isivaizduoju reik mažiau saldint kad jie neišsipūstų nes ta skardelė liauna ...

Vartotojo avataras
puaka
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2013-03-28, 11:58

Re: Kegas

Standartinė puaka »

vikingui- jei neturesi savo, tai paskolinsiu, parasyk per AZ (tik Vilnius)

Dar pas mane klausimas, kas planuoja naudoti mazus balionelius, kaip planuojate kontroliuoti slegi be monometro?

Vartotojo avataras
vikingas
Pranešimai: 495
Užsiregistravo: 2014-02-25, 12:41

Re: Kegas

Standartinė vikingas »

puaka ačiū būtinai kreipsiuos jei nepavyks savo gaut .

Vartotojo avataras
vikingas
Pranešimai: 495
Užsiregistravo: 2014-02-25, 12:41

Re: Kegas

Standartinė vikingas »

dingo puaka i pm neatsako :( jei perskaitysi pasitikrink AŽ

Vartotojo avataras
puaka
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2013-03-28, 11:58

Re: Kegas

Standartinė puaka »

vikingas>- atsakiau

Gal kas zinote kur nusipirkti slegini (200-300 bar) lankstu vamzdi ar kieta perejima, kad galima butu namie is 40 Ltr CO2 baliono uzpildyti 2 Ltr baliona ?

Vartotojo avataras
Burbulas
Pranešimai: 351
Užsiregistravo: 2013-03-30, 19:10

Re: Kegas

Standartinė Burbulas »

ATSAKYTI