Degintas cukrus

ATSAKYTI
Vartotojo avataras
aluviris
Pranešimai: 77
Užsiregistravo: 2013-09-17, 21:07

Degintas cukrus

Standartinė aluviris »

Sveiki. Norėčiau pabandyti alaus virime panaudoti deginta cukrų. Ragavau Daujotu tai kaip supratau tame aluje yra naudojama ir jis man labai patiko. Gal kas galėtų papasakoti kiek cukraus naudoti, kaip deginti ir kuriuo metu dėti. Iš anksto dėkui už atsakymus.
Vartotojo avataras
GiN
Pranešimai: 723
Užsiregistravo: 2011-02-04, 19:58

Re: Degintas cukrus

Standartinė GiN »

Daujotuose greičiausiai naudojamas karamelinis salyklas, o apie cukraus karamelizavimą tau papasakos didesni specai šioje srityje už mane :)
Vartotojo avataras
aluviris
Pranešimai: 77
Užsiregistravo: 2013-09-17, 21:07

Re: Degintas cukrus

Standartinė aluviris »

nu kad ne karamelinis, ten kitoks skonis nei nuo karamelinio :)
Vartotojo avataras
Peckelis
Pranešimai: 971
Užsiregistravo: 2013-01-12, 10:32

Re: Degintas cukrus

Standartinė Peckelis »

Gal taip sakykim, kad cukrus yra karamelizuojamas, o ne deginamas:) Jei prispyrė būtinybė tokį tai vartoti, galima jį karamelizuoti, kaitinant ant viryklės, bet neperlipant 155C temperatūros, arba orkaitėje, nustačius kažkiek didesnę. Karamelizuoti iki norimo intensyvumo ir į alų supilti virimo pabaigoje.
Vartotojo avataras
aluviris
Pranešimai: 77
Užsiregistravo: 2013-09-17, 21:07

Re: Degintas cukrus

Standartinė aluviris »

O kaip su kiekiu? Tarkim verdam standartiškai 20l. Kiek cukraus naudoti, kad nebūtų per daug/per mažai. Ir ar skaičiuoklėje skaičiuoti kaip paprastą cukrų?
Vartotojo avataras
Peckelis
Pranešimai: 971
Užsiregistravo: 2013-01-12, 10:32

Re: Degintas cukrus

Standartinė Peckelis »

Su kiekiu kebliau. Paprastai ne daugiau 300-350 gr., bet labai priklauso nuo alaus stiliaus. Gali pakakti ir 150 gr. raudonai karamelizuoto, gali reikti ir kokių 400 gr. vos ne juodo. Nežinau, ką buri, kaip aš tau pasakysiu. Skaičiuoklėje silpnai karamelizuotą gali skaičiuoti kaip cukrų, stipriau juodą - apie 1.025-1.028. Nu taip +-. Jei kiekis nedidelis, labai neiškreips:)
Vartotojo avataras
aluviris
Pranešimai: 77
Užsiregistravo: 2013-09-17, 21:07

Re: Degintas cukrus

Standartinė aluviris »

Dėkui. Gaires ir kryptį turiu. Dabar beliko eksperimentuot :)
ATSAKYTI