Mielių surinkimas

Diskusijos apie įvairias mielių rūšis.
ATSAKYTI
Pradinukas
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: 2017-07-11, 10:17

Mielių surinkimas

Standartinė Pradinukas »

Sveiki, žinau kad mieles naudoja iki 5 kartų. Gal kas patars kurios geresnės, tos kur nusėda pačiam indo dugne ar tos, kur prie viršaus?
Ir dar dėl praplovimo, vieni jas naudoja tokias, kaip nuima, o kiti praplauna vandeniu. Jei plauti, kokiu vandeniu, virintu ir atšaldytu ar užtenka iš krano šaltu vandeniu?
Iš anksto AČIŪ už atsakymus.
Skanaus visiems ALAUS!!!
Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Mielių surinkimas

Standartinė Gytis »

Priklauso nuo mielių. Nors praktiškai nuo viršaus geriau tik tos, kurios aukštą putą duoda. Be to iš techninės pusės visada lengviau nuo apačios surinkti, bent jau man. Kažkur skaičiau, kad sveikiausios mielės yra tos, kurios vėliausiai nusėda. Jų ir atenuacija didesnė.

Mielių plovimas ir pakartotinis naudojiimas: http://www.aludariuforumas.lt/viewtopic.php?f=23&t=413

Aš naudoju tokias, kokias surenku, bet surenku ne bet ką. O šiaip surenku tik brangesnes ar visai retas mieles. Visų tų, kur sausos ir pigios, visada naudoju naujas. Mažiau rizikos ir vargo.
Vartotojo avataras
Lrytas1
Pranešimai: 1149
Užsiregistravo: 2013-03-10, 23:21

Re: Mielių surinkimas

Standartinė Lrytas1 »

Jei dažnai rinksite mieles iš antrinės ar kitaip mėgstančias plaukioti, gali įvykti selekcija ir atrinktos visai nebenorės nusėsti po fermentacijos.
Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Mielių surinkimas

Standartinė Gytis »

Iš panaudotų alus geresnis, dėl to nesiginčiju. Darau taip tik dėl tinginystės.
darkas
Pranešimai: 128
Užsiregistravo: 2017-06-30, 11:43

Re: Mielių surinkimas

Standartinė darkas »

youtubej mačiau, kaip pasakojo ir rodė, kad baltos t.y. šviesiai pilkos mielės yra geros, o tamsios mirę ir tamsios būna ant dugno, šviesesnės viršuj po alum, o pas mane atvirkščiai, šviesesnės pačioj apačioj. Ar verta atskirti šviesias nuo tamsių ir naudoti tik šviesias, ar didelio skirtumo nėra jei sumakaluoji viską ir supili ? :?:
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
Lrytas1
Pranešimai: 1149
Užsiregistravo: 2013-03-10, 23:21

Re: Mielių surinkimas

Standartinė Lrytas1 »

Kokio šviežumo tas stiklainis ?
darkas
Pranešimai: 128
Užsiregistravo: 2017-06-30, 11:43

Re: Mielių surinkimas

Standartinė darkas »

Lrytas1 rašė:Kokio šviežumo tas stiklainis ?
nu jau antra mielių karta, neplauta, neperpylinėta .... :|
Vartotojo avataras
Lrytas1
Pranešimai: 1149
Užsiregistravo: 2013-03-10, 23:21

Re: Mielių surinkimas

Standartinė Lrytas1 »

Kiek stovėjo tame stiklainyje klausiu :)
darkas
Pranešimai: 128
Užsiregistravo: 2017-06-30, 11:43

Re: Mielių surinkimas

Standartinė darkas »

gal koks 1 ar 1,5 mėn stovi šaldytuve... kol turėjau po pirmo alaus mielių tai naudojau jas, dabar liko tik jau po antrų varymų ir jose šviesių mielių žymiai mažesnis sluoksnis. Aš dar tik 5 savo alų užraugęs, tai mažai ką išmanau, tai ir man aktualu ką ir kaip, nes info lietuviškai neperdaugiausia, angliškai info "virškinu" sunkokai, rusiškai, lenkiškai geriau, bet .... :x
Paskutinį kartą redagavo 1 darkas. Iš viso redaguota 2017 kartus.
Vartotojo avataras
Lrytas1
Pranešimai: 1149
Užsiregistravo: 2013-03-10, 23:21

Re: Mielių surinkimas

Standartinė Lrytas1 »

Tai praplauk ir daryk starterį.
darkas
Pranešimai: 128
Užsiregistravo: 2017-06-30, 11:43

Re: Mielių surinkimas

Standartinė darkas »

praplovus palikti šviesesnį sluoksnį :?:
kaip rašo čia http://www.aludariuforumas.lt/viewtopic.php?f=23&t=413
antram poste cituoju " praskiedi steriliu vandeniu mieles stiklainyje, palauki, kol šiukšlės nusės ant dugno, tada nupili skystį nuo viršaus apačioje palikdamas tas šiukšles, vėl praskiedi, vėl palauki,...." o pas mane atvirkščiai, "drambalai" laikosi viršuje, o šviesios ant dugno.
Vartotojo avataras
Lrytas1
Pranešimai: 1149
Užsiregistravo: 2013-03-10, 23:21

Re: Mielių surinkimas

Standartinė Lrytas1 »

Tai nupilk kas tau patinka. Šiaip liaudis tyrė tos sluoksnius ir juose nei dėl mielių lavonu nei dėl bakterijų kiekio skirtumo nerado :)
ATSAKYTI