120l bačka plastmasinė

ATSAKYTI
Zhiniukas
Pranešimai: 227
Užsiregistravo: 2015-08-18, 10:46

Re: 120l bačka plastmasinė

Standartinė Zhiniukas »

Aš nenaudočiau. Nemaistinėse plastmasėse dedama visokių plastifikatorių, kurie iš jos išsiskiria ir nėra valgomi.
Pačiame plastike irgi gali būti medžiagų, kurių maiste būti neturėtų
Zhiniukas
Pranešimai: 227
Užsiregistravo: 2015-08-18, 10:46

Re: 120l bačka plastmasinė

Standartinė Zhiniukas »

Gali imti dvi tokias statines.
Sharmelis
Pranešimai: 60
Užsiregistravo: 2018-01-31, 18:41

Re: 120l bačka plastmasinė

Standartinė Sharmelis »

Sveiki,
Jeigu kalbame apie plastikines talpas, patarčiau naudoti išimtinai pritaikytas tik alkoholio gamybai.
Plastikas, net ir maistinis, itin gerai tiprsta sąveikoje su alkoholiu.
Jeigu fermentuosite, brandinsite ar laikysite alkoholį plastikinėse, net ir maistinėse talpose jis ištirpdys krūvą plastikų. Alkoholio nerekomenduojama net gerti iš plastikinių, vienkartinių stiklinių. Įpač tai aktualu vartojant stiprų alkoholį.
Krauzenas
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2017-09-11, 21:49

Re: 120l bačka plastmasinė

Standartinė Krauzenas »

Šiaip yra žymėjimas. Dažniausiai ant tų maistinių kubilų būna "05 PP" arba "02 HDPE". Būtent šie yra atsparūs alkoholiui. Prisegu lentelę.
Kiek pastebėjau, net 99% ABV Izopropilo alkoholis būna 02 HDPE bakeliuose, tai manau jei stipriai tiprdytų, tai tokio stiprumo alkoholio į juos tikrai nepilstytų... Jei nerandat ant talpos žymėjimo, jokiu būdu nenaudokit alui tokios talpos.

Bet plastikas vis tiek yra plastikas... Jei jis pats netiprsta, nereiškia kad kažkiek kvapo alus vis tiek nepritraukia... Pvz. mano salinimo šaltkrepšis tai plauk neplovęs, vis tiek stipriai miežiais trenkia :), vadinasi įsigeria ir į plastiką. Net ir stiklas kažkiek laidus - pabandykit išplaut stiklinį kvepalų buteliuką - kvapo neišplausit niekada :D
Aš vis neprisiruošiu nors vieną alų padaryt stikliniame "didbutelyje" (nes jie visada užimti vynu), įdomu būtų palygint ar jaustųsi skirtumas.
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
Lrytas1
Pranešimai: 1149
Užsiregistravo: 2013-03-10, 23:21

Re: 120l bačka plastmasinė

Standartinė Lrytas1 »

Neržavaika atsiplaus.
ATSAKYTI