Vandens tyrimai ir filtravimas

minerisss
Pranešimai: 91
Užsiregistravo: 2017-04-12, 19:20

Re: Laboratorijos vandens tyrimams (prie Kauno)

Standartinė minerisss »

Dar aš kokią dieną į depo užsuksiu pasiziuret, kiek skiriasi kainos, mačiaubten visokių panašių yra, galima ir pačiam čia viską susikonstruot :-)
Krauzenas
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2017-09-11, 21:49

Re: Laboratorijos vandens tyrimams (prie Kauno)

Standartinė Krauzenas »

Na, kol tie angliniai filtrai nauji, galima naudot. Išmest manau galima bet kada (jei pajusi, kad kažkas "užaugo" tame vandenyje). Šiaip, nieko amžino nėra - ateis laikas pasikeisi...
Krauzenas
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2017-09-11, 21:49

Re: Laboratorijos vandens tyrimams (prie Kauno)

Standartinė Krauzenas »

minerisss rašė:Dar aš kokią dieną į depo užsuksiu pasiziuret, kiek skiriasi kainos, mačiaubten visokių panašių yra, galima ir pačiam čia viską susikonstruot :-)
Tai jo, galima susikonstruot, bet kiek pastebėjau dažnu atveju galutinė “sąmata” beveik tokia pat gaunasi :)
Jei atskirom dalim pirktum, tai ir to papildomo filtro reiktų, ir sujungimų, ir kranelių ir pan... o čia nusipirkai, pajungei ir pamiršai.
Aš jaučiu užsisakysiu tą RO sistemėlę už 60 eur ir pastatysiu kur nors rūsyje. Tai bus proga profilaktiškai ją panaudot (maisto ruošimui ar pan.), gal taip greit “neprarūgs”...
minerisss
Pranešimai: 91
Užsiregistravo: 2017-04-12, 19:20

Re: Laboratorijos vandens tyrimams (prie Kauno)

Standartinė minerisss »

Nuvariau į depo, tai štai kokia situacija:
Membranos korpusas- 4 eur su centais
Osmoso membrana- 12.70 ( 50 gpd ) identiska kitam įpakavime 23 eur, net barkodai skiriasi , o viduje ta pati preke. Chaltūrina stipriai šitam reikale.
Šlangute 1/4 colio 1m - 30 centu
3 kraneliai ant korpuso po 60 centu- 2 eur

Vienintelis ko neradau, tai kanalizuojamo vandens tas vožtuvelis, bet galvoju, kad ir čia galima pachaltūrinti ir įstatyti paprasta kranelį ir su juo pareguliuoti( kuris čia lb brangus 2 eur, lyginant su kiniečiais)
Tai jei statyt dar filtra mechaninį, uz 30 +- galima apsisukti. Jei be filtro, ka as pradžioj ir galvoju padaryti, tai išvis 20 keli eurai.
Zhiniukas
Pranešimai: 227
Užsiregistravo: 2015-08-18, 10:46

Re: Laboratorijos vandens tyrimams (prie Kauno)

Standartinė Zhiniukas »

Išleidžiamo vandens vožtuvėlis parenkamas pagal ro membranos našumą, kad praleistų 4-5 kartus daugiau vandens nei ro membrana. Aišku galima reguliuot su ranka, bet vožtuvėlis pigiau
Krauzenas
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2017-09-11, 21:49

Re: Laboratorijos vandens tyrimams (prie Kauno)

Standartinė Krauzenas »

Zhiniuk – tai kaip suprantu su tavo naudojama sistemėle iš Aliexpress viskas ok? Tu prieš membraną statei paprastą mechaninį 1 mikrono filtrą, ar anglinį (antibakterinį) filtrą?
Galvoju, gal tada ir aš užsisakysiu tokią pat sistemą iš Aliexpress ir bus ramu.
Zhiniukas
Pranešimai: 227
Užsiregistravo: 2015-08-18, 10:46

Re: Laboratorijos vandens tyrimams (prie Kauno)

Standartinė Zhiniukas »

Stačiau mechaninį filtrą. Su sistema viskas ok. Pilsnerio ph pagal skaičiuoklę su ro vandeniu atitinka.
minerisss
Pranešimai: 91
Užsiregistravo: 2017-04-12, 19:20

Re: Laboratorijos vandens tyrimams (prie Kauno)

Standartinė minerisss »

Kiek aliexpress žiurėjau, tai ant visų rašo ,kad ratio :
1/3 . Kad jau viską įmanoma rasti depo, kažkaip db užsakinėti ir laukti mėnesi... Arba ateičiai galima ir tą kas priklauso užsakyti.
minerisss
Pranešimai: 91
Užsiregistravo: 2017-04-12, 19:20

Re: Laboratorijos vandens tyrimams (prie Kauno)

Standartinė minerisss »

Na kad aš jau čia taip įlindau į šią temą, tai kai pasidarysiu tą sistemėlę, pamatuosiu koks laidumas to gatavo vandens, daugmaž bus orentyras kaip ta sistema veikia. Šiandien darbe matavau ro rodė 10mikroS :-)
Krauzenas
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2017-09-11, 21:49

Re: Laboratorijos vandens tyrimams (prie Kauno)

Standartinė Krauzenas »

minerisss rašė:Kad jau viską įmanoma rasti depo, kažkaip db užsakinėti ir laukti mėnesi... Arba ateičiai galima ir tą kas priklauso užsakyti.
Na, Depo Kaune dar nebaigė statyti :), o Senukuose vien RO membrana 27eur, korpusas membranai 9 eur, tai jau 36 eur (brangiau nei visa sistema iš Aliexpress), o kur dar pradinis 1 mikrono filtras, visos šlangutės, perėjimai, kraneliai ir t.t.
Tai geriau jau vieną alų pravirsiu be RO, ir palauksiu visko patogiai supakuoto iš Aliexpress :)
Paskutinį kartą redagavo 1 Krauzenas. Iš viso redaguota 2018 kartus.
minerisss
Pranešimai: 91
Užsiregistravo: 2017-04-12, 19:20

Re: Laboratorijos vandens tyrimams (prie Kauno)

Standartinė minerisss »

Aš kaip bute gyvenantis, galvoju kad apsieisiu be mechaninio filtro, rūdys ir kitokie aiškiai matomi blogiai iš krano nebėga, tai nelb jis ką ir pagelbės. Kiekiai vandens naudojami maži, tai jei jau ir atsitiks kažkas tai membranai, galima naują nupirkti. Klausimas tik kiek laikys
darkas
Pranešimai: 128
Užsiregistravo: 2017-06-30, 11:43

Re: Laboratorijos vandens tyrimams (prie Kauno)

Standartinė darkas »

Krauzenas rašė: ... palauksiu visko patogiai supakuoto iš Aliexpress :)
jei pasiseks prašokti Lietuvos pašte be mokesčių, tai bus pigiau, jei užsirausi ant deklaravimo tai bus +8€ ir +21% pvm'o :D
Krauzenas
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2017-09-11, 21:49

Re: Laboratorijos vandens tyrimams (prie Kauno)

Standartinė Krauzenas »

Bliamba tikrai, nepagalvojau... Bet jau užsakiau... :cry:
Esu kelis kartus užsirovęs, bet dažniausiai neuždeda. Tarkim neržaveiką visokią kai siunčiausi (kranelius, fitingus ir pan.), tai neuždėjo muitų nei karto.

Na dar spėčiau atšaukt užsakymą, reikia pagalvot...
darkas
Pranešimai: 128
Užsiregistravo: 2017-06-30, 11:43

Re: Laboratorijos vandens tyrimams (prie Kauno)

Standartinė darkas »

kai prekės kaina būna iki 22€, tai nieko mokėti nereikia. http://www.muitai.lt/lt/duk
bet dažnai prekės ir brangesnės praslysta be mokesčių, tik neaišku kokiais kriterijais Lietuvos paštas atrinkinėja kurias prekes tikrinti , o kurias ne ;)
Zhiniukas
Pranešimai: 227
Užsiregistravo: 2015-08-18, 10:46

Re: Laboratorijos vandens tyrimams (prie Kauno)

Standartinė Zhiniukas »

Parašyk pardavėjui, kad vertę nurodytų 20 ar mažiau usd.
Krauzenas
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2017-09-11, 21:49

Re: Laboratorijos vandens tyrimams (prie Kauno)

Standartinė Krauzenas »

Zhiniukas rašė:Parašyk pardavėjui, kad vertę nurodytų 20 ar mažiau usd.
Parašiau, kad vertę nurodytų ne daugiau nei 10 USD :)
Bet kiek iš patirties žinau, šitas "bajeris" nelabai veiksmingas – siunčiuosi iš Kinijos labai dažnai, ir kaip taisyklė visada ant pakuočių siuntėjas būna parašęs vertę $1 ar $2. Netgi tos siuntos kurias sulaikė ir už kurias turėjau mokėti mokesčius, ant jų irgi buvo parašyta vertė keli doleriai (aišku iš tikrųjų daugiau), bet vis tiek sulaikė :)
Pagal ką jie sprendžia aš nežinau, gal pagal svorį ir dėžės dydį ar kaip nors "random" pan..., bet yra buvę siuntų ir po $50-$70 vertės, kurių nesulaikė.
žirnis
Pranešimai: 21
Užsiregistravo: 2016-10-30, 12:31

Re: Laboratorijos vandens tyrimams (prie Kauno)

Standartinė žirnis »

Apmuitina ir jeigu būna parašyta prekė pramoniniam naudojimui
minerisss
Pranešimai: 91
Užsiregistravo: 2017-04-12, 19:20

Re: Laboratorijos vandens tyrimams (prie Kauno)

Standartinė minerisss »

Kaip sakiau žinios iš depo: supaprastinta RO versija su visais perėjimais kokiu reikia ir mechaniniu filtru
IMG_20180821_160434.jpg
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Krauzenas
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2017-09-11, 21:49

Re: Vandens tyrimai ir filtravimas

Standartinė Krauzenas »

Na, sutinku, kas pašonėj turi "Depo", tai tikrai visai apsimoka (gaila Kaune dar nėra). "Senukuose" dvigubai brangiau, o "Ermitaže" ir "Moki veži" ne viską randu. Užsisakiau iš "Aliexpress", sumokėjau irgi 30 Eur, bet ten dar trūksta pradinio filtro, kuris su korpusu kainuos dar ~10 Eur. Na bet ką darysi, 10 eur permokėt ne taip jau baisu :)

O beje, kodėl ėmei 5 mikronų filtrą – ar tokio užtenka? (Žiniukas minėjo, kad dėjo 1 mikrono). Ir negi ta 5 mikronų kasetė kainavo tik 0,59 Eur? :shock:

P.S. temą pervadinau, kad būtų informatyviau.
minerisss
Pranešimai: 91
Užsiregistravo: 2017-04-12, 19:20

Re: Vandens tyrimai ir filtravimas

Standartinė minerisss »

Tai aš dėlto ir įmečiau čia šią info, kad kiti kas turi galimybę į depo nulekti, žinotų. Kainų net negalima lyginti su senukais ar kažkuom kitu. Ai dar man papildomai prie kainos prisidėjo srauto ribotuvas, kurio depo neradau, pirkau iš kitur.
Del filtro tai ten kitokiu nebuvo, ėmiau pigiausią, nors ten nelabai brangesnių ir buvo. Kaina tikrai tokia. Po kelių bandymų bus matyti ar tas filtras keičia spalvą dėl mechaninių priemaišų ar nea, kaip sakant pažiurėsim ant kiek rūdinga mano namo vandentiekio sistema :-)
P.S. ne kiek permokėjime esme, o tai kad visas tas pačias prekes už tą pačią kaina kaip kiniečiuose, galima rasti tenai, nei laukti, nei ką, plius dar loterijos kažkoks faktorius išlieka dėl muitų.
minerisss
Pranešimai: 91
Užsiregistravo: 2017-04-12, 19:20

Re: Vandens tyrimai ir filtravimas

Standartinė minerisss »

Veikimo papildymas:
Filtruojamas laikas 5min
RO vandens 0.6L
Į kanalizaciją 1.5L

Laidumas krano vandens ~500 mikroS
Kanalizuojamo vandens 700
RO vandens laidumas max 15
Krauzenas
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2017-09-11, 21:49

Re: Vandens tyrimai ir filtravimas

Standartinė Krauzenas »

Matau, kad gerai veikia tavo sistema, linkiu skanesnio alaus ;)
Kaip matavai laidumą? Ar turi TDS matuoklį? (Total Dissolved Solids)

Na man liko kokį mėnesiuką palaukt savosios. Užsisakiau dar visų druskų ir rūgščių ir Brouwland, eis ~3 savaites, tai bus kaip tik...
O kol kas išvirsiu kelis porterius/stautus (nes su mano vandeniu tik tokie įmanomi :lol: )

Man tik šiek tiek gaila, kad RO sistema gana daug vandens išmeta į kanalizaciją – galvoju, būtų neblogai tą vandenį panaudot misos aušinimui, tik kad tada reikia dar el. pompą įsigyti..
minerisss
Pranešimai: 91
Užsiregistravo: 2017-04-12, 19:20

Re: Vandens tyrimai ir filtravimas

Standartinė minerisss »

Turiu laidumo matuoklį, tik jo ekranas biški skaičius iškraipo, pixeliai pabėgo, bet bendram fonui suprasti ,užtenka.
Na taip vanduo šiais laikais brangus, o čia ir RO ir šaldymas į kanalizaciją. Esant jau labai taupiam, galima viską į kibirus leist ir šalia toleto pastatyt, vis naudos būtų :D
Krauzenas
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2017-09-11, 21:49

Re: Vandens tyrimai ir filtravimas

Standartinė Krauzenas »

minerisss rašė:Esant jau labai taupiam, galima viską į kibirus leist ir šalia toleto pastatyt, vis naudos būtų :D
Na, taip žiauriai gal nereikia :D, bet aušinimui tikrai būtų galima panaudot.. :roll: Tarkim mano eiliniam virimui reikia ~60l vandens, tai RO "išmetamo" vandens bus 180l - beveik pilna didelė bačka :) Aišku, kai pagalvoji, pinigine prasme kainuoja nedaug, bet kažkaip atrodo "neetiška" tiek išpilt :)
Swapas
Pranešimai: 11
Užsiregistravo: 2018-05-22, 13:41

Re: Vandens tyrimai ir filtravimas

Standartinė Swapas »

Sveiki, nekuriant naujos temos noriu paklausti čia. Pridavinėju gręžinį prie namo ir gavau tokius rezultatus. Ką galima pasakyti apie mano vandens tinkamumą alui ir gal dar kokį papildomą tyrimą užsisakyti?
2E229513-6F15-4E59-AB25-683831F0D4B9.png
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Krauzenas
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2017-09-11, 21:49

Re: Vandens tyrimai ir filtravimas

Standartinė Krauzenas »

Šie rezultatai tau nieko nepasakys apie vandens tinkamumą alui, tau reikia atlikti detalesnį tyrimą, ir nustatyti šių medžiagų kiekį:

• Hidrokarbonatas (HCO3-)
• Kalcis (Ca2+)
• Magnis (Mg2+)
• Natris (Na+)
• Chloridas (Cl-)
• Sulfatas (SO42-)
Swapas
Pranešimai: 11
Užsiregistravo: 2018-05-22, 13:41

Re: Vandens tyrimai ir filtravimas

Standartinė Swapas »

Ačiū, būtinai ir šituos visus užsakysiu
LinasNas
Pranešimai: 52
Užsiregistravo: 2019-11-17, 16:06

Re: Vandens tyrimai ir filtravimas

Standartinė LinasNas »

Turiu klausimą - kaip ir kada papildote mineralais vandenį po RO..?
RO vandens (1 dalis į boilerį ir 3 į kanalizaciją) laidumas buvo 14, tai skaičiau kaip nulį, nes nežinau ko ir kiek ten likę. Naudojau paprastą vandens chemijos skaičuklę, nes sudėtingesnės neperkandau kaip veikia. Supyliau susvertus (tam dar reikia juvelyro svarstyklių, nes 1 gramas yra belekiek daug) medžiagų kiekius prieš virimą. Ar reikėjo prieš salinimą..? Visai nesupratau ką daryti su kalcio chloridu, nes pastarasis skystis tik 34% koncentracijos, tai supyliau tuos 34% kaip vienetą, ar gal reikėjo išsiskaičiuoti 100% ir pilti 2,94 karto daugiau..? Po virimo visos katilo sienelės pasidengė balta apnaša - irgi normalu (nors mačiau panašias apnašas yoytube filmukuose)?
Papasakokit kaip reikia su vandens chemija elgtis..
Krauzenas
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2017-09-11, 21:49

Re: Vandens tyrimai ir filtravimas

Standartinė Krauzenas »

Mane gal pataisys, bet aš darau taip:

Aš irgi nesuku galvos ir RO vandenį teoriškai skaitau kaip distiliuotą, t.y. kad visų mineralų 0 (suprantu, kad kažkiek likę, bet laikau tai nereikšmingu kiekiu).

Vandens puode (HLT) užsikaitinu RO vandenį tiek kiek reikia salinimo/mentalo užmaišymui, jį perpumpuoju į salinimo talpą (Mash tun) - tuomet suberiu visus suskaičiuotus mineralus ir vandenyje išmaišau. Tada suberiu sumaltą salyklą ir užmaišau mentalą. Antroką užpilu su RO vandeniu be mineralų. (čia darau nelabai gerai - reiktų atsiskaičiuot kiek iš bendro mineralų kiekio atskirt antroko vandens ruošimui, bet aš tinginys, tai visus mineralus tiesiog suvarau į mentalą :D ). Taip darau dėl (gal nepagrįstos?) baimės, kad dalis mineralų gali nusėsti HLT puode ir nepatekti į mentalą (na kaip pvz. kai virdulyje atsiranda mineralų apnašos).

Aplamai, mineralus geriau dėti į salinimą, o ne į virimą, kadangi mineralai įtakoja ir mentalo pH (normalesnės skaičiuoklės tą rodo). Ir ko gero ne vien pH įtakoja, o ir kitus delikačius procesus salinimo metu. Taigi, jei mineralus dedi tik į virimą, išeina, kad praleidi fazę, kurioje tie mineralai darė įtaką salinimui.

Dėl 33% kalcio chlorido tirpalo, tai bent jau aš trigubinu - t.y. jei skaičiuoklė rašo kad reikia 5g, tai pilu 15g. (Atkreipk dėmesį, kad ne ml, o g, kadangi 1ml to tirpalo nelygu 1g).

Dėl katilo (Boil kettle) sienelių apnašų - asmeniškai aš to nepastebėjau, bet aš dažniausiai iš kart išplaunu katilą po virimo (nelabai ten spėja išdžiūti...).
ATSAKYTI