Kaip iš salyklo išspausti amino rūgštis ir daugiau iš salyklo

ATSAKYTI
Krauzenas
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2017-09-11, 21:49

Re: Kaip iš salyklo išspausti amino rūgštis ir daugiau iš salyklo

Standartinė Krauzenas »

Na, tu čia vienas įdomesnių narių šitam forume :lol:
Čia mes kuo jau kuo, bet sveikata mažiausiai rūpinamės gamindami alų - mums svarbiausia kuo skanesnį jį padaryti :)

Tau ko gero būtų aktualiausia technologinė salinimo dalis, kuri vadinasi "Protein rest":
http://www.howtobrew.com/book/section-3 ... dification

Apskritai, kuo daugiau "rest'ų", tuo daugiau šansų išsunkti iš salyklo maksimalią naudą/medžiagas. Nors šiaip laikoma, kad šiuolaikiniai salyklai ir taip labai gerai paruošti, todėl ypatingų salinimo protokolų naudoti nebūtina.

Jeigu labai nori gilintis kaip tą maksimumą išspaust, tai kaip vienas protingas žmogus sakė: "imkit mane ir skaitykit" :):
https://byo.com/article/the-science-of-step-mashing/
Awtas
Pranešimai: 100
Užsiregistravo: 2019-01-10, 19:26

Re: Kaip iš salyklo išspausti amino rūgštis ir daugiau iš salyklo

Standartinė Awtas »

Gal ir ne į temą, alia, koks tikslas pačiam salint? Kaina, vienintelis argumentas, kuris kalasi į kepalą. Šiaip te ekstraktai duoda 'close to' idealaus salinimo rezultatą...
Krauzenas
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2017-09-11, 21:49

Re: Kaip iš salyklo išspausti amino rūgštis ir daugiau iš salyklo

Standartinė Krauzenas »

Awtas - tikslas toks, kad ekstrakto būna ribotas pasirinkimas (Pils, Pale, Dark, Wheat, gal dar keletas), o salyklų pasirinkimas daug platesnis, taigi ir kombinacijų gaunasi daugiau. Kitas labai svarbus dalykas (bent man) yra kaina - tarkim 40 litrų alaus išvirti užtenka 10 kg salyklo už ~10 eur, tuo tarpu verdant iš ekstrakto, reikia 4 pakuočių ekstrakto už ~30 eur - skirtumas manau nemenkas...
Vartotojo avataras
GiN
Pranešimai: 723
Užsiregistravo: 2011-02-04, 19:58

Re: Kaip iš salyklo išspausti amino rūgštis ir daugiau iš salyklo

Standartinė GiN »

Filosofinis klausimas - kas yra idealus salinimas?
Ekstrakto atveju tu turi jau iš anksto padarytą salinimą, o kai darai iš salyklo - kaip nori, taip susisalini - priklausomai nuo alaus stiliaus ir kitų pageidavimų.
O visa kita jau atsakė kiti - platesnis salyklų pasirinkimas, kaina ir t.t.
Hombra
Pranešimai: 12
Užsiregistravo: 2016-10-15, 23:53

Re: Kaip iš salyklo išspausti amino rūgštis ir daugiau iš salyklo

Standartinė Hombra »

sveiki, pradžia pas mane buvo nuo ekstrakto. po kažkiek laiko nusibodo - skonis labai jau panašus į parduotuvinį - tai nafig dar pačiam vargti. taigi man pirmiausia skonis, na ir kitkas kas jau buvo minėta aukščiau

prie progos, klausimas. Ką manot, o gal bandėt ir turit patirties, apie reverse-mashing?
kai salyklą užpili +/-70 laipsnių t-rą ir leidi palengva vėsti iki +/-40 laipsnių, taip iš lėto pereidamas visas pauzes?
http://seanterrill.com/2011/03/27/reverse-mashing/
http://seanterrill.com/2011/10/15/reverse-mashing-2/

ačiū Krauzenui už protingą linką.
Paveikslėlis

pora kartų bandžiau - salinimas praeina beveik nepastebėtas, mažiau streso sekant t-rą ir laiką.
Zhiniukas
Pranešimai: 227
Užsiregistravo: 2015-08-18, 10:46

Re: Kaip iš salyklo išspausti amino rūgštis ir daugiau iš salyklo

Standartinė Zhiniukas »

Protingesni gal papildys mane, bet kai kurie fermentai prie aukštesnių temperatūrų suyra ir nebeveikia. Tai jei pakelsi temperatūrą iki 70 laipsnių, tai beta amilasės praktiškai nebeturėsi. Gal ir kitų, žemesnių pauzių.
darkas
Pranešimai: 128
Užsiregistravo: 2017-06-30, 11:43

Re: Kaip iš salyklo išspausti amino rūgštis ir daugiau iš salyklo

Standartinė darkas »

nu tai jei išbandei, tai pasidalink patirtim, nes aš irgi girdėjau, bet nebandžiau ... ;) .Bet pasibaigus salinimui, vistiek reikia kelti temperatūrą iki 78C, tai vėl iš naujo visos pauzės tik trumpiau, tai kaip tai darai :?:
Aš dažniausiai salinu 1 arba 2 pauzėm, 50C pauzę keliatą kartų buvau daręs, bet nemačiau jokio skirtumo, kaip ir be jos, o jei naudoju nedaigintus grūdus ir reikia 40C, tai juos užpilu atskirai ir po to į salinimo indą kartu su salyklu. :)
Hombra
Pranešimai: 12
Užsiregistravo: 2016-10-15, 23:53

Re: Kaip iš salyklo išspausti amino rūgštis ir daugiau iš salyklo

Standartinė Hombra »

nu tai jei išbandei, tai pasidalink patirtim, nes aš irgi girdėjau, bet nebandžiau ... ;) .Bet pasibaigus salinimui, vistiek reikia kelti temperatūrą iki 78C, tai vėl iš naujo visos pauzės tik trumpiau, tai kaip tai darai :?:
darant gintarinį elį užpyliau salyklą +/- 70 laipsnių vandeniu ir palikau/pamiršau apie tris valandas (teko pavažinėt po miestą). grįžus radau apie 50laips. po salinimo papildomai nekaitinau, nutekinau pirmoką, užpyliau +/-80 laips. tekinimo vandenį, palaukiau 15 min tada nutekinau antroką. toliau - virimas, apyniavimas pagal receptą ir skonį. elis gavosi skanus :) o salinimas praėjo beveik nepastebėtas, nereikėjo stresuoti sekant pauzės laiką, t-rą ir t.t.
tai tokia ir patirtis. smalsu kolegų patirtys/pastebėjimai, na ir kažkiek temos autoriui į temą, apie pigesnį naudingų medžiagų išplovimą iš salyklo
STR
Pranešimai: 80
Užsiregistravo: 2017-04-18, 12:03

Re: Kaip iš salyklo išspausti amino rūgštis ir daugiau iš salyklo

Standartinė STR »

"I think the issue you'll run into is that after holding at 154F for a while, some (not all) of your beta amylase enzymes will be denatured. The extent will depend on how long you hold at the higher temperature, but you will have some beta amylase enzymes that will begin to go to work on the medium chain sugars the alpha amylase enzymes spit out.

That said, I don't think this is a particularly efficient way of step mashing. The point is to start at the low temperature when the predominant activity is beta amylase. You control the amount of simple sugars the enzymes are allowed to create by controlling the amount of time it spends there. Then you ramp the temperature up to get the alpha amylase activity to kick up. This step won't miraculously add body to your beer if you had a 90 minute rest at 147F, because it can't create longer chain sugars out of simple sugars. But if you limit your time at 147F and then ramp it up, there are still lots of longer chain sugars remaining that it will break into other long to medium chain sugars. I do this with a lof of my Belgian beers, and in my opinion, what you are diong is adding complexity to the beer by creating a range of fermentable sugars."

Neversiu, bet esmė, kad gauni visai kitokio tipo salinimą, kuriuo sukuri daugiau sudėtingų cukrų (kas iš to irgi atskira tema).
Tai esmė, kad viskas priklauso nuo to, ko nori. Bet kalbant apie efektyvumą, tai šis salinimo principas yra blogas, nes gausi mažai beta amylase ir didesnį galutinį alaus tankį.
Be to, jeigu salyklą užpylei, kaip čia rašai, 70C laipsnių vandeniu, tai pradėjai salinti tikrai ne nuo 70C :D Matuok temperatūra išmaišius vandenį su salyklu.
ATSAKYTI