Tekinimo galvutė - reikia nuomonės

Viskas apie aludarystėje naudojamą įrangą, įrankius ir prietaisus.
ATSAKYTI
Krauzenas
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2017-09-11, 21:49

Tekinimo galvutė - reikia nuomonės

Standartinė Krauzenas »

Svarstau pereiti nuo batch-sparge, prie fly-sparge. Karšto vandens puodas (30l kegas) pas mane stovi pakeltas virš salintuvo (50l kegas), t.y. bėga "samatioku". Svarstau kokią "dušo" galvutę sumontuoti, kad gerai veiktų... :roll: Man tokia atrodo visai nieko, bet gal aš klystu - ar užtektų "samatioko" slėgio kad ji normaliai pasklistų, gal kas tokią naudojat?:

Paveikslėlis

Idealiausias sprendimas būtų didelė (25-30cm) dušo galva, bet jos visada būna su plastikinėm detalėm - kažin ar saugu per jas leist 80-90'C vandenį? Kalbu apie tokias dušo galvas:

Paveikslėlis

Ir dar vienas "Bonus" klausimas - išvirtą verdantį alų su "chugger pump" pompa pumpuoju pro "counterflow chiller" gyvatuką, tiesiai į fermenterį. Kadangi siekiu viską kuo labiau supaprastinti, noriu kad atvėsintas alus aeruotųsi kol bėga į fermenterį - galvoju prisukti tokį antgalį ant išbėgimo - gal kas bandė, ar veiksmingas?:

Paveikslėlis
Paskutinį kartą redagavo 1 Krauzenas. Iš viso redaguota 2019 kartus.
Krauzenas
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2017-09-11, 21:49

Re: Tekinimo galvutė - reikia nuomonės

Standartinė Krauzenas »

Atrodo į "bonus" klausimą pats radau atsakymą - purškia manau visai pakankamai kad aeruotųsi:
(Video nuo 1:45): https://www.youtube.com/watch?v=JOHH1ZmJQFg
Vartotojo avataras
Lrytas1
Pranešimai: 1149
Užsiregistravo: 2013-03-10, 23:21

Re: Tekinimo galvutė - reikia nuomonės

Standartinė Lrytas1 »

Kam tos galvos, padėjai šlangą ant salyklo ir viskas ratu sukasi. Pakanka skysčio turėti per du pirštus virš salyklo.
Krauzenas
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2017-09-11, 21:49

Re: Tekinimo galvutė - reikia nuomonės

Standartinė Krauzenas »

Tipo padedi šlangą paprastai ir viskas, ar kažkaip subadyt reiktų tą šlangą?
Aš kažkaip galvojau, kad tolygiai ir visą plotą turi drėkint, bet jei sakai, kad užtenka kad apsemta būtų, tai ta apvali galvutė tikrai turėtų tikt. (stengiuosi kuo švariau/tvarkingiau pasidaryt sistemą - pas mane karšto vandens kranas su quick-connect'u, tai tą galvą irgi padarysiu greitai nuimamą. Su šlanga vis tiek daugiau terliojimosi, o galvutę nuėmei ir viskas, net plaut nereikia).
STR
Pranešimai: 80
Užsiregistravo: 2017-04-18, 12:03

Re: Tekinimo galvutė - reikia nuomonės

Standartinė STR »

Dušo galvos netiks, su savaiminiu bėgimu vienoje vietoje bėgs vanduo ir tiek. Kas tik blogiau, nes gali "pramušti" skylę salykle.
Paprasčiausias variantas, kaip ir minėjo, su žarna, tik ji turi būti silikoninė.
principas toks:
https://www.youtube.com/watch?v=hUMJ9iTOEQo

Tiksliai nežinau ar kokybiškas flying sparge yra kuo geriau, nei šis. Bet vis tiek manau per daug sudėtingai žiūri į šį reikalą.
Šitokio paprasto angaliuko kaip video, mano galva, užtenka:
https://www.youtube.com/watch?v=3qgdnv3u2lo&t=2s
Krauzenas
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2017-09-11, 21:49

Re: Tekinimo galvutė - reikia nuomonės

Standartinė Krauzenas »

Bet su šlanga irgi juk gali krašte skylę praplaut iki apačios... O tas baltas plastmasinis antgaliukas kur tavo video, tai neblogas bet jis kiek žiūrėjau kainuoja daug brangiau nei tas neržaveikinis bumbulas. Tas bumbulas kainuoja 6-8$ ir purškia jis va taip (čia nufotkinta "samatioku") - man tai jis net gražiau varvina už tą plastmasinį baltą.. :roll:

Šiaip manau batch-sparge ne kažką nusileidžia fly-sparge, bet aš pagalvojau, kad tiesiog patogiau būtų - dabar turiu išleist ką susalinau, tada vėl užpilt "antrokui", permaišyt, vėl išleist, o kartais dar ir "trečioko" kažkiek reikia (ir dar po kiekvieno vandens užpylimo, permaišius reikia 3-4 ąsočius "vorlaufint", kol praskaidrėja). O čia mano manymu šiek tiek palengvintų gyvenimą - prisileidai kiek reikia į katilą, užsukai ir viskas.

Paveikslėlis
Vartotojo avataras
Lrytas1
Pranešimai: 1149
Užsiregistravo: 2013-03-10, 23:21

Re: Tekinimo galvutė - reikia nuomonės

Standartinė Lrytas1 »

Kokius dar skylės? multika pažiūrėkit mano signatūroje :)
STR
Pranešimai: 80
Užsiregistravo: 2017-04-18, 12:03

Re: Tekinimo galvutė - reikia nuomonės

Standartinė STR »

Šiek tiek ne taip tą burbulą įsivaizdavau ir galvojau jis brangesnis :) tai manau tikrai tiks. Tik tiek, kad aš norėjau atkreipti dėmesį į tai, kad čia jokio stebuklo nereikia. Gali paimti samtį ir skylučių prisigręžioti :mrgreen:
skonio reikalas.
ATSAKYTI