Pirmas virimas, Patarkite

Jeigu esi naujokas forume arba verdant alų, rašyk čia. Prieš rašydamas perskaityk forumo taisykles, ten tik 9 trumpi punktai. Savo klausimui kurk naują temą.
Temos iš šio forumo reguliariai perkeliamos į pagrindinius forumus.
Vartotojo avataras
lukasvera
Pranešimai: 70
Užsiregistravo: 2012-04-06, 08:34

Re: Pirmas virimas, Patarkite

Standartinė lukasvera »

Vėl alus dygus ar sergantis. Buvo http://www.atvirasalus.lt/alus/receptas/1717-antras dabar http://www.atvirasalus.lt/alus/receptas/1998-baltic . Mano išvada neiišeina išsivirti tik su šviesiu salyklu... Pirmą kartą apkaltinau mieles, dabar manau, kad su vandeniu kažin kas ne taip, reiktų dar kartą mėgint. Tai negi ir IPA verdant tas pat nutiktų?

Vartotojo avataras
audryla
Pranešimai: 466
Užsiregistravo: 2011-02-09, 18:40

Re: Pirmas virimas, Patarkite

Standartinė audryla »

Atnešk ketvirtadienį (21.06.2012) į VAK'ą paragaut. Neragavus sunku pasakyt, kas negerai...

Vartotojo avataras
lukasvera
Pranešimai: 70
Užsiregistravo: 2012-04-06, 08:34

Re: Pirmas virimas, Patarkite

Standartinė lukasvera »

Na jei išeis ateisiu. Atnešiu kito, aišku dar šį kart ne į temą (pražiopsojau kokia), prigriebsiu ir šio tada kokį butelį, nes "Antrą" nelabai kas ir norėjo ragauti paragavęs.

Salinau šį kartą 54-52 20 min. ir 68-65 60 min.

Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Pirmas virimas, Patarkite

Standartinė Gytis »

Iš recepto galėčiau spėti, kad:

1. Per mažai "karčio", todėl dominuoja salyklas

2. Šiame kontekste 15 g apynių pabaigoje gal irgi išsišokti.

Vartotojo avataras
audryla
Pranešimai: 466
Užsiregistravo: 2011-02-09, 18:40

Re: Pirmas virimas, Patarkite

Standartinė audryla »

...nežinau kurio ragavom, bet skonis man labai priminė vaistų, nors turėjo tokį lyg ir tirpiklio...

Užmesk akį čia
Ką pasiūlyt? hmmm... pradžiai paklausinėsim :-)

Kame fermentuoji? Prie kokios temperatūros suleidi mieles? Kaip dezinfekuoji?

Vartotojo avataras
lukasvera
Pranešimai: 70
Užsiregistravo: 2012-04-06, 08:34

Re: Pirmas virimas, Patarkite

Standartinė lukasvera »

Fermentuoju plastikiniame kibire. Mieles įleidžiu 22-23, dezinfekuoju su chemipro OXI, nors tai labiau praskalavimas, po to vėl vandeniu, deja ne verdančiu.

Vartotojo avataras
audryla
Pranešimai: 466
Užsiregistravo: 2011-02-09, 18:40

Re: Pirmas virimas, Patarkite

Standartinė audryla »

Plastikinis kibiras =? Ta prasme ar tai kubilas tinkantis alui fermentuot, ar tiesiog kokis nors iš "Senukų"...

Po "Chemipro OXI" nereikia praskalaut, tiesiog gerai nuvarvinti...

Vartotojo avataras
lukasvera
Pranešimai: 70
Užsiregistravo: 2012-04-06, 08:34

Re: Pirmas virimas, Patarkite

Standartinė lukasvera »

Taip kibiras tinkantis alui fermentuoti. OXI man chloru kvepia, tai skalauju.

Vartotojo avataras
vidmantas
Pranešimai: 301
Užsiregistravo: 2011-02-07, 22:45

Re: Pirmas virimas, Patarkite

Standartinė vidmantas »

Po OXI ir aš perplaunu šaltu nevirintu vandeniu, nieko tame nematau įtartino

Vartotojo avataras
null
Pranešimai: 633
Užsiregistravo: 2011-01-29, 11:32

Re: Pirmas virimas, Patarkite

Standartinė null »

Manau, reikia čia tirti konkretaus "nenusisekusio" alaus virimo aplinkybes, kiti gi alūs tavo buvo puikūs. Įtariu mieles ir ne ką kitą šituo atveju. @lukasvera per VAK įvardinti faktoriai man 100% procentų autolizė. O aplinkybių autolizei įvairiausių: per daug mielių, senos mielės, blogai aeruota misa... ir pan.

Vartotojo avataras
audryla
Pranešimai: 466
Užsiregistravo: 2011-02-09, 18:40

Re: Pirmas virimas, Patarkite

Standartinė audryla »

...praskalavime nėra nieko blogo ar įtartino, tiesiog su OXi jis nėra būtinas...
@ponasniekas na ne autolizė ten... nors tu ką :-) Bet ką čia ginčytis, svarbu, kad daugiau tai nebepasikartoja kaip suprantu...

Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Pirmas virimas, Patarkite

Standartinė Gytis »

Manau, kad ten ne autolizė, o tiesiog fermentacijos metu susidarę keisti junginiai. Gal dėl naudotų medžiagų, įskaitant salyklus ir apynius, gal dėl vandens (pvz. daug chloro), tikrai dėl mielių streso, o greičiausiai kažkokia visų faktorių kombinacija.

Ta proga J.Palmer citata apie autolizę: "The noxious aftermath of a late night of cheap beer and pickled eggs would be refreshing compared to the absolute stench of autolysis. I hope I never have to smell it again."

http://www.howtobrew.com/section1/chapter10-3.html

Vartotojo avataras
Linas
Pranešimai: 59
Užsiregistravo: 2012-02-07, 10:58

Re: Pirmas virimas, Patarkite

Standartinė Linas »

ieškau priežasties į neigiamą poskonį. Vakar nespėjęs grįžti namo laiku gavosi, kad salinau alų net 3,5 valandos, paprastai salinu 2 valandas. kadangi jau buvo metas vėlus, nusprendžiau virimą atlikti šiandienos ryte. Tačiau ryte buvau nustebintas keistu kvapu ir šiek tiek rūgštele atsiduodančiu misos skoniu.

Mąstau ar čia ilgo salinimo metu susidarė kažkokie kiti junginiai, kurie davė tokį rezultatą ar paprasčiausiai palikta šilta misa nakčiai pradėjo rūgti. Įdomu ar kas nors natūraliai atvėsti misą palieka per naktį? Ar šiaip atsiliepkit kas susidūrė su panašia bėda, kad tiksliau galėčiau suprasti savo klaidą.

Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Pirmas virimas, Patarkite

Standartinė Gytis »

Prasidėjo "spontaninė" fermentacija. Žiemą dar gali rizikuoti per naktį misą palikti, bet vasarą "rezultatas" garantuotas. Paviręs misą infekciją nužudysi, bet rūgštelės jau nebeištrauksi.

Vartotojo avataras
Linas
Pranešimai: 59
Užsiregistravo: 2012-02-07, 10:58

Re: Pirmas virimas, Patarkite

Standartinė Linas »

tikras belgiškas alus :)

Vartotojo avataras
erstikis
Pranešimai: 198
Užsiregistravo: 2011-02-09, 07:59

Re: Pirmas virimas, Patarkite

Standartinė erstikis »

Aš visad šaldau misą po virimo palikdamas ją per naktį atvėsti savaime, bet po tekinimo visad verdu iš karto.

Vartotojo avataras
M&P
Pranešimai: 9
Užsiregistravo: 2012-11-02, 22:09

Re: Pirmas virimas, Patarkite

Standartinė M&P »

sveiki, isviriau savo pirma alu 12.11.06(Angliskas ESB+), bet si ryta uzejes paziureti kaip laikosi mano alutis radau toki vaizdeli. Is burbuliatoriaus buvo isstumtas visas skystis lauk.Ipyliau skyscio vel,ir vel tos mano mieles stumia skysti lauk.Ar cia normalu?

Vartotojo avataras
null
Pranešimai: 633
Užsiregistravo: 2011-01-29, 11:32

Re: Pirmas virimas, Patarkite

Standartinė null »

Būna, kad ir alus lipa per burbuliatorių :)...

Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Pirmas virimas, Patarkite

Standartinė Gytis »

Ką reiškia mielės stumia? Nes šiaip tai stumia CO2, ne mielės. Čia tipo putos per burbuliatorių eina? Kiek litrų fermentuoji, kokios mielės?

Vartotojo avataras
M&P
Pranešimai: 9
Užsiregistravo: 2012-11-02, 22:09

Re: Pirmas virimas, Patarkite

Standartinė M&P »

gal ne taip issireiskiau :) matau ponasniekas suprato ka norejau paklausti. O mieles „Lallemand Danstar Windsor“ 11 g 20L.

Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Pirmas virimas, Patarkite

Standartinė Gytis »

Aš paprastai į burbuliatorių iki tų brūkšnelių nepilu, nes vis tiek išpučia. Pilu maždaug pusę tos normos.

Vartotojo avataras
erstikis
Pranešimai: 198
Užsiregistravo: 2011-02-09, 07:59

Re: Pirmas virimas, Patarkite

Standartinė erstikis »

Tikriausiai per mažai vietos palikai putai plėstis. Šiame etape pagal mane yra du variantai: 1) Išmesti burbuliatorių lauk, ir taip laukti, kol puta atlėgs, tada vėl įstatyti švarų burbuliatorių; 2) Nešti alų į šiek tiek vėsesnę patalpą (leidžiamą, pagal mielių parametrus), fermentacijos intensyvumas sulėtės ir puta šiek tiek atslūgs, šiuo atveju vistiek patartina burbuliatorių išplauti, kad nesiveistų aplink muselių ar šiaip kokio "brudo".

Vartotojo avataras
M&P
Pranešimai: 9
Užsiregistravo: 2012-11-02, 22:09

Re: Pirmas virimas, Patarkite

Standartinė M&P »

Aciu visiems uz patarimus, na dabar nors zinau kad viskas ok ir turiu 3 ar daugiau patarimu ka daryti toliau :)

Vartotojo avataras
DV
Pranešimai: 240
Užsiregistravo: 2011-12-07, 13:04

Re: Pirmas virimas, Patarkite

Standartinė DV »

As tokiais atvejais naudoju trecia buda: isimi burbuliatoriu ir i jo vieta istatai zarnele, kurios kitas galas nuleidziamas i buteli su vandeniu, keletas cm zemiau vandens lygio. Literaturoj tas vadinas 'blow-off tube'.

Tada puta ta zarnele nuslinks i buteli ir tiek.

Jei yra noro galima padaryti ir dar labiau advanced varianta, 'closed blow-off tube', bet kazkaip man ir paprastas variantas infekcijos nera niekada daves.

BUTTON_TOPIC_LOCKED