Infekcija

Vartotojo avataras
null
Pranešimai: 633
Užsiregistravo: 2011-01-29, 11:32

Re: Infekcija

Standartinė null »

Labai rekomenduotina periodiškai keisti įrangą (jei ji plastikinė). Dar bandyčiau, pakeisti ir virimo bei fermentacijos aplinką.

Vartotojo avataras
runce
Pranešimai: 231
Užsiregistravo: 2011-02-09, 13:14

Re: Infekcija

Standartinė runce »

nieko keist nereikia. Regi, tavo dezinfekcija nerimta. ir turbūt praleidau, kaip butelius, kamštelius dezinfekuoji?

Vartotojo avataras
Regis
Pranešimai: 712
Užsiregistravo: 2013-06-18, 21:24

Re: Infekcija

Standartinė Regis »

Buteliai litriniai, keramikiniu kamščiu. Papildomai nedezinfekuoju, tik stropiai išplaunu. Negaliu patikėti, kad kas antros partijos nurūgštėjimas būtų susijęs su buteliais - teoriškai turėtų rūgštėti selektyviai ne visi buteliai iš tos pačios partijos, arba - rūgštėti viskas.

Esu išbandęs vieną partiją stropiai deinfekuoti su Higėjos Mėta. Nurūgštėjo. Nedezinfekuota partija - ne. Loterija, etikmat'

Vartotojo avataras
runce
Pranešimai: 231
Užsiregistravo: 2011-02-09, 13:14

Re: Infekcija

Standartinė runce »

pamėgink kada viską pagal mane padaryt, jei nurūgštės - bent pastatysiu alaus

Vartotojo avataras
null
Pranešimai: 633
Užsiregistravo: 2011-01-29, 11:32

Re: Infekcija

Standartinė null »

Butelius į orkaitę. 20 min prie 120 C

Vartotojo avataras
Klevas
Pranešimai: 63
Užsiregistravo: 2011-11-01, 12:31

Re: Infekcija

Standartinė Klevas »

Man kai buvo panaši bėda ir buvau beprarandąs viltį išvirti nerūgštų alų, supratau, kad dezinfekuodamas įrangą iš dangčio neišimu tarpinės, kuri yra puiki terpė užsilaikyti bacilai.

Vartotojo avataras
Regis
Pranešimai: 712
Užsiregistravo: 2013-06-18, 21:24

Re: Infekcija

Standartinė Regis »

@ponasniekas: litriniai netelpa :(

@klevas: puiki idėja. Dėkui!!!

Vartotojo avataras
random
Pranešimai: 33
Užsiregistravo: 2012-08-22, 19:44

Re: Infekcija

Standartinė random »

Pas mane irgi kas antra partija pradejo nurugsteti. Itariu fermenteri, nes naudoju du paeiliui. Viena partija gaunasi gera, kita nurugstejusi. To fermenterio kuri itariu vidus gerokai pasibraizes, tikriausiai teks ji mest lauk.

Vartotojo avataras
pofke
Pranešimai: 273
Užsiregistravo: 2011-02-09, 12:16

Re: Infekcija

Standartinė pofke »

Ai, tiesa, po NaOH kibiras vėl tapo baltas:D Mest lauk tikrai nebūtina, čia ne biologinis ginklas, o bakterijos, kurių visur pilna, ypač Lactococcus sp. ir Pediococcus sp. Drūta chemija padeda šitoj vietoj, o ir ne kažką kainuoja. NaOH naudoja užsieny fermose ir kelininkai utilizuojant kritusius gyvulius arba suvažinėtus gyvūnus. Tik naudot reikia atsargiai, nes su vandeniu reaguojant kaista. O šiaip NaOH suardo riebalų ir baltymų grandines, tai iš principo tikrai masinio naikinimo ginklas.

Ir pliusas po to - jeigu išpilama į kanalizaciją, ir vamzdžius atkemša;)

Vartotojo avataras
Dainius
Pranešimai: 284
Užsiregistravo: 2011-06-07, 10:49

Re: Infekcija

Standartinė Dainius »

Mano patarimas toks: fermentuok tam pačiam puode kur verdi, prieš virimą gali puodą išdezinfekuot stipriausiom priemonėm. Jei nuogąstauji dėl starterio, gali tiesiog užpilt pora pakelių sausų mielių. Jokių burbuliatorių, kranelių ir šlangelių. Pilstymas vyksta semiant ir pilant į butelius.

Pabandyk ir tada parašyk :)

Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Infekcija

Standartinė Gytis »

@Regis

Vienu žodžiu fermenterį nupurški dezinfektantu ir laikai 15 min. Reikėtų rimtesnio vaisto, šito akivaizdžiai per maža, kaip matai.
Aš tai dabar po kiekvieno panaudojimo, fermenterį pilną pripildau vandens, dedu šiek tiek fosforo rūgšties ir pilu Ace'o. Čia pagal kolegos Piko informaciją pradėjau taip daryti. Ace'o aktyvi medžiaga yra natrio hipochloritas, vandenyje tas reikalas patampa hipochloritine rūgštimi, kuri yra stiprus oksidatorius ir pasižymi baktericidiniu poveikiu. Net nedidelės koncentracijos efektyviai žudo bakterijas.

Kiek pamenu, Kauno alus dezinfekcijai naudoja hipochloritinę rūgštį, atrodo, kad 2% tirpalą. Ir turbūt ne tik jie.
Šiaip galima nusipirkti koncentruoto natrio hipochlorito, turbūt nebrangiai kainuoja. Bet ir Ace'as nebrangus - 1 litras 3,87 Lt ar panašiai. Užtenka dešimčiai kartų, nors galima ir taupiau naudoti. Ace'o sudėtyje 5-15% natrio hipochlorito.

Vartotojo avataras
pofke
Pranešimai: 273
Užsiregistravo: 2011-02-09, 12:16

Re: Infekcija

Standartinė pofke »

Dar pastebėjimas - nerūdelkos su chloro pagrindu pagamintais valikliais geriau nevalyt, nes ilgiau pastovėjus gali surūdyt.

Vartotojo avataras
Regis
Pranešimai: 712
Užsiregistravo: 2013-06-18, 21:24

Re: Infekcija

Standartinė Regis »

@Dainius: netinka - verdu dviejuose puoduose, prieš fermentaciją supilu viską į vieną fermenterį.

@Gytis: gera mintis. Reiks pabandyt su ACE. Supilsiu į fermenterį ir palaikysiu.
Dėkui visiems - gavau naujų minčių. Eisiu kovot su bildukais :)

Vartotojo avataras
Giords
Pranešimai: 341
Užsiregistravo: 2011-02-25, 11:25

Re: Infekcija

Standartinė Giords »

Po Gyčio pamokų prieš kelias savaites aš irgi pradėjau naudoti baliklį (ne esmė, bet Norfoje 1 l lenkiško baliklio kainuoja tik 1,39 Lt) - labai gerai nuėda nešvarumus buteliuose tose vietose, kur negaliu išplauti su turbo šepečiu, kaip naujas pasidarė ir burbuliatorius, kuriame kažkada užsilaikė putos iš fermenterio :o)

Vartotojo avataras
GiN
Pranešimai: 723
Užsiregistravo: 2011-02-04, 19:58

Re: Infekcija

Standartinė GiN »

@Giords: paviešink baliklio pavadinimą, kad būtų lengviau rast ;)

Vartotojo avataras
Giords
Pranešimai: 341
Užsiregistravo: 2011-02-25, 11:25

Re: Infekcija

Standartinė Giords »

Pavadinimo neatsimenu, baliklis sodyboje.

Vartotojo avataras
pingvi
Pranešimai: 16
Užsiregistravo: 2012-10-22, 17:43

Re: Infekcija

Standartinė pingvi »

Lietuviškos Belyzna "natūralaus kvapo" sudėtis: http://koslita.eu/uploads/other_documen ... 7_7641.pdf
Koslita dar gamina pigų baliklį Clore "natūralaus kvapo" ;D Irgi apie litaspem turėtų kainuoti http://koslita.eu/uploads/other_documen ... 9_5775.pdf , bet čia dar kažkokių nejoninių paviršiaus aktyvumo medžiagų (Cocamine Oxide) rasta

Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Infekcija

Standartinė Gytis »

Lietuviškai tai būtų surfaktantai :) Mažina paviršiaus įtempimą tarp skysčių ir skysčių ir kietų paviršių. Didina putojimą, padeda geriau išvalyti. Vienžo tiesiogiai bakterijų neveikia.

Vartotojo avataras
Regis
Pranešimai: 712
Užsiregistravo: 2013-06-18, 21:24

Re: Infekcija

Standartinė Regis »

@Gytis: jei teisingai supratau ACE skiesti 100ml su 30L vadens? Tokia proporcija?

Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Infekcija

Standartinė Gytis »

Taip, ~100 ml ace į 30 litrų vandens. Čia aš tiek dedu.

Paskaityk Piko komentarus http://www.atvirasalus.lt/forum/topic.p ... #post-4762, detaliau aprašyta.

Vartotojo avataras
Regis
Pranešimai: 712
Užsiregistravo: 2013-06-18, 21:24

Re: Infekcija

Standartinė Regis »

Nusipirkau Ace. Pilant vandenį į fermenterį supyliau actą, vėliau - Ace. Sumečiau į fermenterį viską ką turėjau, įskaitant dangtį. Pamirkiau pora valandų. Išpyliau.

Žinot, šitas kokteilis daro stebuklus - viskas blzga tartum nauja, nenaudota. Nuskalavau ir padėjau džiovinti. Sekantį alų fermentuosiu šiame fermenteryje. Ir butelius taip išdezinfekuosiu. Tada pranešiu apie rezultatus - nurūgštėjo, ar ne.

P.S. kaži šitas acto/ace kokteilis turi poveikį akrilinei vonios dangai? Būtų galima vienu kartu visus butelius užmerkt...

Vartotojo avataras
Modeslovas
Pranešimai: 166
Užsiregistravo: 2011-08-25, 09:40

Re: Infekcija

Standartinė Modeslovas »

Skaitau čia ir kilo toks klausimas apie kokios koncentracijos acta kalba eina?

Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Infekcija

Standartinė Gytis »

Nuskalaudamas ir džiovindamas gali naujo gėrio iš vandens ir oro prigaudyti. Nebent kokiu virintu vandeniu skalavai.
Aš tai išpilu viską, užpurškiu bacilolo ir palieku uždarytą ir su kraneliu, iki pat virimo dienos. Tik tada praskalauju virintu vandeniu su trupučiu chemipro oxi. Burbuliatoriaus angą irgi užklijuoju, nepalieku atviros.

Vartotojo avataras
Regis
Pranešimai: 712
Užsiregistravo: 2013-06-18, 21:24

Re: Infekcija

Standartinė Regis »

@Gytis: prieš fermentavimą tokiu pačiu mišiniu perplausiu. Bet man įspūdį paliko kaip šis skystis viską nuvalė iki blizgesio.
Visiems, kas nori naudotis šio dezinfekavimo sprendimu - nepamirškite: skystis skleidžia stiprų specifinį kvapą, todėl būtinas geras vėdinimas. Net ir išvėdintoje patalpoje dar lieka specifinis uždaro plaukimo baseino kvapas.

Vartotojo avataras
Regis
Pranešimai: 712
Užsiregistravo: 2013-06-18, 21:24

Re: Infekcija

Standartinė Regis »

@Modeslovas: receptas toks - į 30L fermenterį pilamas vanduo. Bepilant vandenį įpilama 150ml acto, pamaišoma, tada 100ml Ace. Fermneteris iki viršaus užpildomas vandeniu.

Vartotojo avataras
Modeslovas
Pranešimai: 166
Užsiregistravo: 2011-08-25, 09:40

Re: Infekcija

Standartinė Modeslovas »

Man po jodoformo naudojimo spalvyte ne kokia fermenteriu, atbalint noretus, bet va acto turiu 70proc ir 9proc va ir galvoju apie kuri kalba eina

Vartotojo avataras
Regis
Pranešimai: 712
Užsiregistravo: 2013-06-18, 21:24

Re: Infekcija

Standartinė Regis »

Aš naudojau 9%

Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Infekcija

Standartinė Gytis »

O acto ne per daug? Nors aš nežinau kiek reikia.

Vartotojo avataras
mindex
Pranešimai: 7
Užsiregistravo: 2013-01-24, 21:34

Re: Infekcija

Standartinė mindex »

Regi siaip ace ar da ka ten naudoja, bet paskui manau daug skalaut reikia :( yra toks daiktas kuris skirtas tokiems kaip Rota-, Papova-, Adeno-, Vaccinia-, HBV ir ŽIV virusams tai ta bakrerija kuri kas antra kart islenda manau nebeislys

http://www.100metu.lt/294/88/medicinine ... acillol_af

spirito pagrindu skalaut net nereiks, na as tai del sventos ramybes truputi praskalauju, maistui naudojama 30min.

Susipili siek tiek i purkstuka ir ispurski :)

Vartotojo avataras
Regis
Pranešimai: 712
Užsiregistravo: 2013-06-18, 21:24

Re: Infekcija

Standartinė Regis »

@Gytis: jei gerai supratau reakciją, tai per daug acto tiesiog išskiria papildomai chloro dujas. Vėdinu patalpą.

@mindex: "supili ir šiek tiek išpurški" man jau nebepadeda. Imuosi rimtesnių sprendimų.

BUTTON_TOPIC_LOCKED