ruošiuosi virti alų iš salyklo ekstrakto pirmą kartą

Jeigu esi naujokas forume arba verdant alų, rašyk čia. Prieš rašydamas perskaityk forumo taisykles, ten tik 9 trumpi punktai. Savo klausimui kurk naują temą.
Temos iš šio forumo reguliariai perkeliamos į pagrindinius forumus.
BUTTON_TOPIC_LOCKED
Murloc992
Pranešimai: 14
Užsiregistravo: 2016-10-18, 10:16

ruošiuosi virti alų iš salyklo ekstrakto pirmą kartą

Standartinė Murloc992 »

Sveiki,

ruošiuosi virti alų iš salyklo ekstrakto pirmą kartą ir turiu tokių klausimų:

Ar fermentacijos metu geriau laikyti indą šalia radiatoriaus ar toliau?

Ar brandinti vėsiau ar kambario temperatūroje?

Ką tiksliai reikia dėti į alų po fermentacijos "gazavimui"? Gliukozės piliules, cukraus piliules, cukrų, rudą cukrų? Ir kiek?

Kada geriausiai tai dėti? Dar fermentacijos inde prieš pilstant ar į kiekvieną stiklinį butelį po tam tikrą dozę? Kaip ją apskaičiuoti? (buteliai 0.75L)

Kaip stipriai cukrus/gliukozė užgazuoja alų? Ar galiu tikėtis giros lygio gazavimo, ar to nepasieksiu be CO2 prisotinimo?

Ekstraktas iš kurio gaminsiu alų: http://www.savasalus.lt/lt/alaus-rinkin ... brown.html
Vartotojo avataras
Lrytas1
Pranešimai: 1149
Užsiregistravo: 2013-03-10, 23:21

Re: Keletas klausimų

Standartinė Lrytas1 »

Atsakymas į daugelį klausimu yra produkto manuale
https://www.brouwland.com/content/docs/ ... ewferm.pdf
Murloc992
Pranešimai: 14
Užsiregistravo: 2016-10-18, 10:16

Re: Keletas klausimų

Standartinė Murloc992 »

Ačiū. :)
Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Keletas klausimų

Standartinė Gytis »

Labai rekomenduočiau bent pavartyti "Verdam alų" temą, Ten daugelis tamstos klausimų po kaulelį išnarstyti.
Murloc992
Pranešimai: 14
Užsiregistravo: 2016-10-18, 10:16

Re: Keletas klausimų

Standartinė Murloc992 »

Dėkoju už atsakymus. :)

Dabar matau, kad padariau klaidą viską ruošdamas. Skrupulingai sekiau visas taisykles, išskyrus vieną: nepažiūrėjau kaip pilnai paruošti mieles.

Mano rinkinio mielės buvo tokie rausvi grūdeliai, gamintojo instrukcija sakė jas ištirpinti 150ml 20-25 laipsnių temperatūros vandens ir palaikyti 5-15 min.
Deja, aš jų nepalaikiau daugiau nei 2-3 minučių ir pagautas "azarto" supyliau jas į paruoštą mišinį kibire ir išmaišiau.. :oops:

Jau praėjo pora valandų, bet alsuoklyje nematau jokios veiklos. :|

Ar dar galiu tikėtis kažkiek sėkmės, ar jau palaidojau savo bandymą? :(
Vartotojo avataras
Lrytas1
Pranešimai: 1149
Užsiregistravo: 2013-03-10, 23:21

Re: Keletas klausimų

Standartinė Lrytas1 »

Luktelėk bent parą.
Murloc992
Pranešimai: 14
Užsiregistravo: 2016-10-18, 10:16

Re: Keletas klausimų

Standartinė Murloc992 »

Nekantrus tiesiog, kol kas, baisu dar. :)

Užburbuliavo 8 ryte kaip reikalas, atrodo kad burbuliatorius norėtų pabėgt. :) "Krauzen" susiformavo labai įdomiai ir netolygiai, bet gal viskas bus gerai. :)

Alsuoklis labai burbuliuoja(VIDEO)

Krauzen 1
Krauzen 2
Petrambijus
Pranešimai: 15
Užsiregistravo: 2016-07-09, 16:57

Re: Keletas klausimų

Standartinė Petrambijus »

Manau dar panikos mažoka kaip pradedančiam, tai saulės spinduliai kurie matosi foto irgi nepridės skonio.
Murloc992
Pranešimai: 14
Užsiregistravo: 2016-10-18, 10:16

Re: Keletas klausimų

Standartinė Murloc992 »

Saulė niekada tiesiogiai į tą vietą nešviečia, bet turėsiu omenyje. :)
Murloc992
Pranešimai: 14
Užsiregistravo: 2016-10-18, 10:16

Re: Keletas klausimų

Standartinė Murloc992 »

Gerai. Atsiimu savo žodžius. Patikrinau kibirą per pietus, kiaurai roletą vis tiek jaučiu gavo saulės. Nebėra krausen'o. Burbuliuoja dar intensyviau. Kvapas aštrokas.

Kaput?

Dabar aptraukiau juodu maišu, bet jaučiu jau per vėlu. :oops:
Murloc992
Pranešimai: 14
Užsiregistravo: 2016-10-18, 10:16

Re: Keletas klausimų

Standartinė Murloc992 »

Maistra rašė:Jo, aukok "Baltąjam Demonui" ir virk kitą alų. Tik pas antrą nelandžiok į fermenterį bent savaitę ir viskas bus gerai.

Dar.. nepamiršk, kad jei kambary +20, tai fermentery gali būt ir +25... todėl ir tenka aukot alų. :mrgreen:
Kambaryje yra +23. Jaučiu nuo saulutės dar gavo daug laipsnių ir saulutė išžudė mieles. Ate alau. Pirmas blynas prisvilęs. :(
Vartotojo avataras
Giords
Pranešimai: 341
Užsiregistravo: 2011-02-25, 11:25

Re: Keletas klausimų

Standartinė Giords »

Ne per greitas su išvadom? Per parą ar dvi dar neturėtų viskas sugesti. Aš pirmom dienom stengiuos aplinkos temperatūrą laikyti keliais laipsniais žemesnę, nei rekomenduojama fermentavimosi T (naudoju šaldytuvą su šildymo - šaldymo funkcija), o fermentacijos pabaigoje - pakeliu keliais laipsniais.
Murloc992
Pranešimai: 14
Užsiregistravo: 2016-10-18, 10:16

Re: Keletas klausimų

Standartinė Murloc992 »

Giords rašė:Ne per greitas su išvadom?
Nežinau. :)
Giords rašė:Per parą ar dvi dar neturėtų viskas sugesti.
Ar tikrai nenužudžiau mielių, nesugadinau partijos visiškai?

Įtariu kad kampas kibiro gavo saulės kokioms 2-3 valandoms.. :(

Kvapas dujų kurios išeina pro alsuoklį yra aštrus, graužia nosį.
Giords rašė:Aš pirmom dienom stengiuos aplinkos temperatūrą laikyti keliais laipsniais žemesnę, nei rekomenduojama fermentavimosi T (naudoju šaldytuvą su šildymo - šaldymo funkcija), o fermentacijos pabaigoje - pakeliu keliais laipsniais.
Aš turiu dabar tik kibirą, kuris stovėjo kambario kampe, prie lango. Iš jo gavo saulės šviesos ir daug temperatūros.

Į patį puodą nelindau, jo neatidarinėjau, bet kadangi jis persišviečia, "krausen" nebebuvo, likę tik liekanos "pridžiuvę", pats dangtis pasipūtęs, pro alsuoklį viskas burbuliavo kaip akvariume pompa, ekstra spaudimą numušiau palengva spausdamas dangtį, kad neištaškyti alsuoklio vandens.

Kol kas uždengiau juodu maišu, pakeičiau vietą, bet skeptiškai žiūriu į bandymą toliau laikyti, informacijos stygius..
Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Keletas klausimų

Standartinė Gytis »

Per porą valandų niekas nesugedo, gal būt. Labai viską skubi daryti. Nors naujokai kitaip negali.
Neaptraukinėk jokiais maišais, geriau surask vėsesnę vietą. Ir palauk bent savaitę. Tada paragauk ir pradėk galvoti ką su alumi daryti.
Murloc992
Pranešimai: 14
Užsiregistravo: 2016-10-18, 10:16

Re: Keletas klausimų

Standartinė Murloc992 »

Maistra rašė:Tai aš ir sakau, kad prie +28 jam jau išrūgo. :mrgreen: Ką toliau daryt irgi paaiškinau.
O kaip patikrint ar tikrai baigtas kriukis? :) Nusipilt pavizdėlį pro kraną?
Murloc992
Pranešimai: 14
Užsiregistravo: 2016-10-18, 10:16

Re: Keletas klausimų

Standartinė Murloc992 »

Bendradarbis kuris gamina alų pusantrų metų, sakė viskas bus gerai. Belgiškos mielės pas mane. Supratau ne viską dar, kuo belgiškos mielės pranašesnės, bet nors tiek gerai, kad viskas gerai. :)
Vartotojo avataras
west
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: 2011-02-24, 20:44

Re: Keletas klausimų

Standartinė west »

offtopic: aš bandau prisimint savo pirmus alus... nu ir kažkaip man atrodo kad nebuvo tiek daug streso, panikos ir šokinėjimo aplink fermenterį kaip dabartiniam jaunimui :)

na o kad nebūtų visai offtopic'as. tai mano patarimai ateičiai būtų tokie.
1. nereikia lyst į fermenterį bent savaitę o dar geriau dvi (jei nežinai tiksliai ko ten ieškoti)
2. užtikrinti kuo stabilesne fermentavimo temp. (aplinkos pageidautina -2 laipsniai nuo mielių rekomenduojamo vidurkio, nebent žinai tiksliai ką kokie temp. režimai duoda)
3. atsipalaiduoti, alus yra ramių žmonių gėrimas. jei stresuosi nesigaus :)
Murloc992
Pranešimai: 14
Užsiregistravo: 2016-10-18, 10:16

Re: Keletas klausimų

Standartinė Murloc992 »

west rašė:offtopic: aš bandau prisimint savo pirmus alus... nu ir kažkaip man atrodo kad nebuvo tiek daug streso, panikos ir šokinėjimo aplink fermenterį kaip dabartiniam jaunimui :)

na o kad nebūtų visai offtopic'as. tai mano patarimai ateičiai būtų tokie.
1. nereikia lyst į fermenterį bent savaitę o dar geriau dvi (jei nežinai tiksliai ko ten ieškoti)
2. užtikrinti kuo stabilesne fermentavimo temp. (aplinkos pageidautina -2 laipsniai nuo mielių rekomenduojamo vidurkio, nebent žinai tiksliai ką kokie temp. režimai duoda)
3. atsipalaiduoti, alus yra ramių žmonių gėrimas. jei stresuosi nesigaus :)
Tai į fermenterio vidų aš ir nelindau. Nei trupučio per visą šitą laiką. :) Rėmiausi alsuokliu ir tuo kas prasišviečia. Dabar palikta ramiai ir tamsiai, tai viskas toliau ramiai vyksta. Kvapas pasirodo yra mielių, viskas bus gerai. :)

Na kaip nestresuoti pirmą kartą iš vis bandant kažką tokio rauginti gyvo. :D Vytinta mėsa tai jo, joje nėra streso, ji jau ir taip pilna druskos, ir kitų gėrybių, ramiai džiovyklėje sudžiūva. :)
Vartotojo avataras
GiN
Pranešimai: 723
Užsiregistravo: 2011-02-04, 19:58

Re: Keletas klausimų

Standartinė GiN »

Murloc992 rašė:Supratau ne viską dar, kuo belgiškos mielės pranašesnės, bet nors tiek gerai, kad viskas gerai. :)
Belgiškų mielių fermentacijos temperatūra yra aukštesnė nei kitų elio mielių, tuo jos (šiuo atveju) yra pranašesnės. Belgiškos mielės taip pat išskiria aitrių junginių ferementacijos metu, todėl ir graužia nosį.

Kvėpuok, nusiramink, po poros savaičių ramiai pažiūrėsi, kas gavosi. Sėkmės!
Murloc992
Pranešimai: 14
Užsiregistravo: 2016-10-18, 10:16

Re: Keletas klausimų

Standartinė Murloc992 »

Nesvarbu kaip jaudinausi, bet manau, kad viskas gavosi. :)

Aišku, jeigu nesugalvos kas nors sprogt.. Antra jaudinimosi banga prasideda. :D

Paveikslėlis
Murloc992
Pranešimai: 14
Užsiregistravo: 2016-10-18, 10:16

Re: Keletas klausimų

Standartinė Murloc992 »

Nežinau. Nematavau.. :D Sakė savasalus.lt parduotuvėje, kad viskas bus gerai ir gaminant su ekstraktu nereiks matuoti, tai hidrometro kolkas nepirkau. Jaučiu, jeigu viskas gerai, tai tada pagal instrukciją aplink 1.010. Laikiau 11 parų. :)
Murloc992
Pranešimai: 14
Užsiregistravo: 2016-10-18, 10:16

Re: Keletas klausimų

Standartinė Murloc992 »

Taip ir padariau, lyg nujausdamas. Dar išklojau. :D

Paveikslėlis
Vartotojo avataras
Peckelis
Pranešimai: 971
Užsiregistravo: 2013-01-12, 10:32

Re: Keletas klausimų

Standartinė Peckelis »

Maistra rašė:Drąsūs aludariai šiais laikais. :D Įdėk kokion kartoninėn dėžėn dėl visa ko.
Drąsūs aludariai, drąsūs... A pas patį irgi - aludarystė ne bailiams ;)
BUTTON_TOPIC_LOCKED