Ar verta kišt nagus?

Jeigu gali palaukti iki rytojaus, tai nėra labai skubu. Savo klausimui kurk naują temą.
Temos iš šio forumo reguliariai perkeliamos į pagrindinius forumus.
ATSAKYTI
Krauzenas
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2017-09-11, 21:49

Ar verta kišt nagus?

Standartinė Krauzenas »

Situacija:

Dariau "Blonde ale", OG gavosi 1.050. Salinau single-infusion 66~67'C, karamelinių salyklų yra 12%, bet jie labai šviesūs (10 EBC). Užraugiau su 2 mėn. senumo mielių pyragu nuo ankstesnio ~4.5% ABV alaus.
Po poros dienų fermentacija sustojo ties 1.020 (pagal planą FG turėjo būt 1.011). Pagalvojau gal mielės senos/leisgyvės, todėl idėjau "Nutrivit'o" + 100g cukraus + 1 pakelį rehidratuotų US-05 + pakėliau temperatūrą iki 24'C - po beveik dviejų savaičių vis tiek 1.020.

Kaip "paskutinį šiaudą" dar turiu "High Alcohol" mielių (dar nedėjau) - kaip manot ar verta dar kažką daryti, ar jau susitaikyti su FG?

Dar dėl IBU. IBU teoriškai turėtų būti apie 23 - ar šiek tiek pakėlus IBU (naudojant apynių arbatą), galima tikėtis geresnio skonio balanso? (šiek tiek "pasipriešinti" per dideliam saldumui)
Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Ar verta kišt nagus?

Standartinė Gytis »

Spėčiau, kad nieko tos papildomos mielės nepadės. Jeigu panašu, kad fermentacija baigėsi, tada susitaikyti su FG. Bet man tokios istorijos niekada gerai nesbaigdavo, dažniausia kažkada fermentacija atsigaudavo ir persigazuodavo. Nebent spėdavau išgerti, nors turbūt niekada nespėdavau :)
Apynių arbatos pats niekada nenaudojau. Esu porą kartų blendus daręs, kai skonis netenkino. Išsiverdi kitą partiją ir sumaišai. Šitas ok, veikia.
Krauzenas
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2017-09-11, 21:49

Re: Ar verta kišt nagus?

Standartinė Krauzenas »

Tai turbūt, kad nieko čia nepritaisysi... Kadangi alaus yra 40 litrų, tai į vieną "Corny" kegą supilsiu tokį koks yra, o į kitą gal supilsiu neilgai laikytos apynių arbatos (pusiau aromatui/pusiau kartumui) eksperimento dėlei... Kegus su alum laikau 2-3'C šaldytuve, tai persigazuot gal neturėtų...
Blend'inimas jo, turėtų tikrai padėt, bet nesiryšiu tokiai didelei gelbėjimo operacijai, geriau kitą alų pasistengsiu geriau padaryt :)
ATSAKYTI