Vandens tyrimai ir filtravimas

ATSAKYTI
LinasNas
Pranešimai: 52
Užsiregistravo: 2019-11-17, 16:06

Re: Vandens tyrimai ir filtravimas

Standartinė LinasNas »

Aš kažkaip supratau, kad chemija reikalinga mielių darbui, o salinimo metu fermentų darbui turi įtakos tik ph, juo labiau - jeigu jis tinkamas.. Pabandysiu kitą kartą, kaip sakai..
Pas mane sienelės pasidengė baltom apnašom dėl pridėtos kredos, gipso, gal ir dar kasnors sėdo.. Gal nebūtų taip nutikę, ar mažiau pasireiškę, jeigu chemiją būčiau supylęs prieš salinimą.. Pas mane ir sienos kaitina, tai ir apaugo "koralais" virimo metu.. Maža bėda - pajungsiu kada plovimą su kokia rūgžtėle ir nuplaus..
Krauzenas
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2017-09-11, 21:49

Re: Vandens tyrimai ir filtravimas

Standartinė Krauzenas »

Mineralai pagrinde reikalingi ne mielių darbui, o skirtingo alaus stiliaus skoninėms savybėms, pvz. Pilsnerio švarumą pabrėžia "tyras" vanduo beveik be jokių mineralų, Kuo šviesesnės spalvos alui išgauti reikalingas vanduo su mažai bikarbonatų, o pvz. Apyniuotam reikia daugiau sulfato nei chlorido ir t.t. ir pan...

Kai paminėjai kreidą - man iš kart toptelėjo, kad čia greičiausiai ir bus tavo minėtos apnašos :) Problema su kreida (CaCO3) yra, kad ji labai prastai tirpsta vandenyje, ir didžioji jos dalis (50% ir daugiau) neištirpsta ir lieka kaip nuosėdos. Vienas iš būdų ištirpdyti kreidą yra supilti kreidą į butelį su vandeniu ir tą butelį užgazuoti su CO2, tuomet kreida lengviau ištirpsta. Kiti dar bando tirpinti gazuotame mineraliniame vandenyje, bet tas vanduo taip pat turi ir kitų mineralų, taigi vėl išsikraipo bendras mineralų kiekis...

Dėl minėtų priežasčių ir paprastumo, nelabai kas rekomenduoja naudoti kreidą, aš pats irgi nenaudoju - dažniausiai pavyksta "išlaviruoti" su kalcio chlorido, sodos, ir gipso derinimu.
Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Vandens tyrimai ir filtravimas

Standartinė Gytis »

LinasNas, tavo klausimas šioje temoje ne į temą. Tai taip akivaizdu, kad net neįrodinėsiu. Tragedijos nėra, bet kitą kartą jeigu nerasi tinkamos temos, tiesiog kurk naują. Forumui nebus sunku, patemps. O kitiems kolegoms bus patogiau, nes tikrai niekam nešaus mintis ieškoti info apie RO papildymą mineralais vandens tyrimų temoje.
LinasNas
Pranešimai: 52
Užsiregistravo: 2019-11-17, 16:06

Re: Vandens tyrimai ir filtravimas

Standartinė LinasNas »

Gytis, gal ir tavo tiesa, bet vistiek galėjei pasidalinti patirtimi.. :roll:
Zhiniukas
Pranešimai: 227
Užsiregistravo: 2015-08-18, 10:46

Re: Vandens tyrimai ir filtravimas

Standartinė Zhiniukas »

Gytis tave visai galėjo užbanint už tvarkos nesilaikymą, o ne atsakymus rašyti.

O atsakant į temą - aš druskas dedu prieš salinimą. Išskyrus kreidą. Jei verdu imperinį stautą, kreidą dedu į virimą. Ji gerai tirpsta rūgščioje misoje ir nelieka nuosėdų ant sienelių.
Druskos keičia mentalo ph, tai dar įpilu fosforo rūgšties, kiek rodo skaičiuoklė.

Manau, kad tavo puodas po sekančio virimo bus vėl švarus. Nusėdę kalkės nusiplaus verdant.
Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Vandens tyrimai ir filtravimas

Standartinė Gytis »

Nu už tokius dalykus tikrai nebaninama. Aš tiesiog bandau apeliuoti į sąmoningumą ir bendruomeniškumą. Forume informacijos ieško daug žmonių. Sasiskinės temos informaciją labiau paslepia, negu skleidžia. Nauda vienkartinė ir vienam žmogui. Plius mano komentarą perskaitys daugiau žmonių, kurie kitą kartą pagalvos apie tai, kad jie nėra vieninteliai forumo naudotojai. Todėl ir rašau tokius komentarus. Vienžo tikslai pedagoginiai, o ne užvažiuoti ant kolegų.
ATSAKYTI