Alaus filtravimas

ATSAKYTI
minerisss
Pranešimai: 91
Užsiregistravo: 2017-04-12, 19:20

Alaus filtravimas

Standartinė minerisss »

Sveiki, ar kažkas esat bandę filtruot alų? Atrodo viskas paprastai, ir neturetu kainuoti daug.

https://youtu.be/YOclJsjZnyY
Vartotojo avataras
Peckelis
Pranešimai: 971
Užsiregistravo: 2013-01-12, 10:32

Re: Alaus filtravimas

Standartinė Peckelis »

O kam? Ne, nu tikrai...
Gladil
Pranešimai: 16
Užsiregistravo: 2021-01-27, 15:00

Re: Alaus filtravimas

Standartinė Gladil »

Sveiki,
Radau seną temą, tai naujos ir nebekuriu. Šiaip čia yra labai geras klausimas ir būtų įdomu išgirsti veteranų nuomonę.
Manęs netenkino alaus išvaizda ir nusprendžiau pabandyti jį filtruoti. Panaudojau mechaninį 1 mikrono filtrą, perpilant iš pirminės fermentacijos indo į antrinės. Tai davė stulbinantį efektą, alus neprarado savo spalvos, išskaidrėjo ir skonije nebesijautė mielių. Ir išpilstant į butelius, po brandinimo nelieka jokių nuosedų, kitaip tariant, alus įgavo parduotuvinio alaus išvaizdą. Bet kaip tai veikia pačią alaus struktūrą? Nieko neišmanau apie baltymus, aldehidus ar dar ten kokius velnius (mokslų tame nesu pabaigęs), man tai yra tamsus miškas. Bet pastebėjau, kad karbonizacija pasidarė vangesnė. Klausimas yra tame, ar gali būti, kad antrinio fermentavimosi metu taip nutiko dėl mielių trūkumo? Ar gali būti, kad taip pat turi įtakos ir taros dydis? Nes anksčiau pilstydavau tieisiai iš kibiro į butelius, o dabar iš 60l antrinei fermentacijai skirto indo kur gliukozę dedu tiesiai į jį, o į butelius nieko nebededu.
Awtas
Pranešimai: 100
Užsiregistravo: 2019-01-10, 19:26

Re: Alaus filtravimas

Standartinė Awtas »

Filtruojant išfiltruoji ir mieles. O tau normaliai užsigazavo? Brandinant buteliuose tai tų mielių vėl prisigamina. Aš vis pagalvoju, kad bandyt filtruot (naudojant vandens filtrą https://www.morebeer.com/products/beer- ... ister.html), alia nusprendžiu, kad tingiu bovytis. Antrinės fermentacijos iš vis nedarau. Taros dydis neturėtų įtakot.
Gladil
Pranešimai: 16
Užsiregistravo: 2021-01-27, 15:00

Re: Alaus filtravimas

Standartinė Gladil »

Tikrai taip... aš taip pat pasirinkau šį filtrą - vieno mikrono. Bet vieną partiją buvau sugadinęs ir manau, kad kaltas buvo filtras. Kiek brangokai gaunasi jį naudoti tik vienai partijai. Todėl po naudojimo aš jį dar išplaunu. Bet pasirodo, kad to nepakanka. Jam reikia dezinfekcijos. Kadangi jis yra lyg ir popierinis, tai su cheminiais dezinfrkantais būtų drasu ji dezinfekuoti. Todėl pasirinkau kitą būdą. Palaikau užvirintame vandenyje. Tai garantuotai nužudo visas galimas bakterijas ir nepažeidžia pačio filtro. Tiesa, pastebėjau, kad jis greičiau užsikemša, nei naujai įdėtas, bet 50l, per vieną kartą, šiaip ne taip vistiek įveikia.
O su ušsigazavimu, radau sprendimą logiškai pagalvojus. Dabar į antrą tarą perpilęs alų, dedu ten gliukozės ir alaus ten ilgai nebelaikau. Tik tiek, kad pakaktų laiko jam atsišaldyti iki 2°C. Tada užgazuoju su angliarūgšte ir dar dienelę šaltai palaikau, kad nusėstų putos ir geriau prisigertų alus angliarūgštės. Ir iškart į skardines išpilstau. Tada visas antrinės fermentacijos procesas vyksta pačioje skardinėje, belieka tik išlaukti. Rezultatas yra stulbinantis. Tik gaila, kad niekas man negalėjo to patarti. Pora savaitėlių užtruko, kol pats supratau kaip kas vyksta.
ATSAKYTI