Buteliai. Plovimas

ATSAKYTI
Awtas
Pranešimai: 100
Užsiregistravo: 2019-01-10, 19:26

Buteliai. Plovimas

Standartinė Awtas »

Sveiki,
Kraustydamas savo butelius, pastebėjau, kad kai kurie nelabai švarūs. Tokie lyg ir padengti plonu dulkių sluoksniu iš vidaus. Bandant skalaut vandeniu, tas sluoksnis nenusiplauna.
Pats visus butelius gerai išplaunu iškart po naudojimo. Tas dulkių sluoksnis nelabai matosi, pastebimas tik iš arčiau žiūrint. Gal žinot kas ten? Pirma mintis buvo, kad alaus mielės prilipę ir skalaujant neatsilplove. Nežinau ar tuos butelius jau lauk mest ar dar bandyt kažkaip juos atplaut.
Krauzenas
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2017-09-11, 21:49

Re: Buteliai. Plovimas

Standartinė Krauzenas »

Apsineša tiesiog jie per laiką, naminis alus turi nemažai priemaišų (mielių, salyklo, apynių mikro dalelių), ne viskas vien skalavimu išsivalo. Ypač kakliukuose matosi, kur yra "alaus lygio" riba. Aš tai kokį kartą į metus visus butelius prašveičiu butelių šepečiu su "Chemipro Caustic" tirpalu. Užknisa aišku, bet be mechaninio valymo (bent retkarčiais) nelabai 100% išvalysi...

Būna va tokie pusiau-automatiniai butelių šepečiai, su jais darbas daug greitesnis/lengvesnis, bet Lietuvoj niekur nemačiau tokių pirkti..
https://alcofermbrew.com/en/Automatic-B ... 4c183.html
Zhiniukas
Pranešimai: 227
Užsiregistravo: 2015-08-18, 10:46

Re: Buteliai. Plovimas

Standartinė Zhiniukas »

Ant paprasto suktuko uždėjus butelių plovimo šepetį, jis pavirsta puikiu automatiniu šveitimo prietaisu.
Krauzenas
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2017-09-11, 21:49

Re: Buteliai. Plovimas

Standartinė Krauzenas »

Jo, bet bent jau man tai pats bjauriausias dalykas tai kai ištraukinėji iš butelio šepetį, tai viskas taškosi į šonus, o šitas daiktas turi tokį mechanizmą, kad užkemša butelio angą, ir ištraukiant dar suspaudžia šepetį - smulkmena, bet labai patogi :)
Awtas
Pranešimai: 100
Užsiregistravo: 2019-01-10, 19:26

Re: Buteliai. Plovimas

Standartinė Awtas »

Nu ką, teks šveist. Kakliukus tai visada su šepečiu patrinu, alia va vidinės sienelės labai kaip ir nesibružina (šepetys siaurokas).
Zhiniukas
Pranešimai: 227
Užsiregistravo: 2015-08-18, 10:46

Re: Buteliai. Plovimas

Standartinė Zhiniukas »

Aš ni\usipirkau tokį šepetį. Jis pasiekia visas litrinio butelio sieneles.
Vartotojo avataras
Giords
Pranešimai: 341
Užsiregistravo: 2011-02-25, 11:25

Re: Buteliai. Plovimas

Standartinė Giords »

Zhiniukas rašė:Aš ni\usipirkau tokį šepetį. Jis pasiekia visas litrinio butelio sieneles.
Aš irgi šitą naudoju. Išbandyta n skirtingų - šitas geriausias.
darkas
Pranešimai: 128
Užsiregistravo: 2017-06-30, 11:43

Re: Buteliai. Plovimas

Standartinė darkas »

Awtas rašė:Sveiki,
... kad kai kurie nelabai švarūs. Tokie lyg ir padengti plonu dulkių sluoksniu iš vidaus. Bandant skalaut vandeniu, tas sluoksnis nenusiplauna.
pas mane irgi panašiai, ant kai kurių butelių iš vidaus, kaip kokie balti netolygūs šešėliai. Galvojau, kad nuo kieto vandens kalkės, išbandžiau visokias chemijas nelabai ima, teko imtis mechaninio valymo : šepetys, suktukas, vanduo ir lašas indų ploviklio . :D
George
Pranešimai: 40
Užsiregistravo: 2019-05-02, 20:42

Re: Buteliai. Plovimas

Standartinė George »

Aš tai išgėres alų iškart praskalauju bent 5kart (60C) vandeniu iš krano ir padžiaunu butelių džiovyklėj. Jokių apnašų nesimato plika akim.
Awtas
Pranešimai: 100
Užsiregistravo: 2019-01-10, 19:26

Re: Buteliai. Plovimas

Standartinė Awtas »

Pratęsiu. O koks (jei yra) neigiamas poveikis buteliams ar kam kitam, juos <gasp> kaitinant orkaitėje? Skalaut su starsanu užima mažiau laiko, bet su orkaite galima iš anksto daug butelių prisiruošt ir naudot kada tik reikia.
Krauzenas
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2017-09-11, 21:49

Re: Buteliai. Plovimas

Standartinė Krauzenas »

Awtas rašė:Pratęsiu. O koks (jei yra) neigiamas poveikis buteliams ar kam kitam, juos <gasp> kaitinant orkaitėje? Skalaut su starsanu užima mažiau laiko, bet su orkaite galima iš anksto daug butelių prisiruošt ir naudot kada tik reikia.
Manau kad jokio neigiamo poveikio. Tiesą sakant, kaitinant orkaitėj, dezinfekcija daug labiau užtikrinta, nei su StarSan.
Trūkumus įžvelgiu tik du:

1. Nelabai daug butelių sutalpinsi į orkaitę.. (tarkim aš pilstau 40-50l partijas, tai man tikrai netilptų per vieną kartą)
2. "Swing top" butelių kamščiai ir tarpinės tikrai neturėtų išsilydyti jei kepsi kokių 100-120'C temperatūroj, tik nesu tikras ar tai neatsilieps jų ilgaamžiškumui.
Vartotojo avataras
Giords
Pranešimai: 341
Užsiregistravo: 2011-02-25, 11:25

Re: Buteliai. Plovimas

Standartinė Giords »

Krauzenas rašė:
Awtas rašė:
1. Nelabai daug butelių sutalpinsi į orkaitę.. (tarkim aš pilstau 40-50l partijas, tai man tikrai netilptų per vieną kartą)
2. "Swing top" butelių kamščiai ir tarpinės tikrai neturėtų išsilydyti jei kepsi kokių 100-120'C temperatūroj, tik nesu tikras ar tai neatsilieps jų ilgaamžiškumui.
1. Pritariu.
2. Man išsilydė (tik T gal buvo aukštesnė). Aukšta T tikrai nepadeda gumai.
Krauzenas
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2017-09-11, 21:49

Re: Buteliai. Plovimas

Standartinė Krauzenas »

Giords rašė: Man išsilydė (tik T gal buvo aukštesnė). Aukšta T tikrai nepadeda gumai.
Galvojau kad atsparesni tie kamščiai... :?
Na, tam yra dvi išeitys (tiksliau rakštys subinėj) - kaskart nuiminėt vielą/kamštį, arba pakeist visus "swing-top" kamščius į keraminius su silikoninėm tarpinėm. Bet čia jau kaip sakoma "defeats the purpose"... :lol:

Nu išvada tokia, kad variantas geras, tiems kas pilsto mažas partijas į 0.3-0.5l butelius (tarkim kokį RIS'ą ar barleywine'ą) ir tai daro virtuvėj - tiesiog iš vakaro pakepi butelius, palieki per naktį atvėst, o kitą dieną sau imi tiesiai iš orkaitės ir pili ;)

Dar pamąstymas - ar gali kaitinimas orkaitėj paskatint stiklo trapumą? (kalbu apie lėtą savaiminį atvėsimą orkaitėj, ne staigų ištraukimą ir pripylimą). Nors kita vertus, juk buteliai taip ir gaminami - išpučiami iš karšto stiklo ir paliekami atvėsti, tai mano manymu viskas turėtų būt ok, bet patikslinkit jei klystu.
LinasNas
Pranešimai: 52
Užsiregistravo: 2019-11-17, 16:06

Re: Buteliai. Plovimas

Standartinė LinasNas »

Krauzenas rašė:Nors kita vertus, juk buteliai taip ir gaminami - išpučiami iš karšto stiklo ir paliekami atvėsti, tai mano manymu viskas turėtų būt ok, bet patikslinkit jei klystu.
Vienalytis užkaitinimas ir atvėsinimas neturėtų sudaryti sąlygų mikro įtrūkimų atsiradimui ir pasekoje butelio sprogimui pasiekus ribinį viršslėgį. Kitoks trapumas nepažeidus stiklo vienalytiškumo nėra galimas.

Kaitinimą orkaitėje galima pakeisti deinfekavima garo generatoriumi. Ištaikiau progą ir paėmiau karcher sc 5 easyfix iron - žmolai skalbinių lyginimui, paviršių valymui ir deinfekcijai, pasinaudoju ir aš, kai reikia prapūsti garu.
ATSAKYTI