salyklo malūnas

Viskas apie aludarystėje naudojamą įrangą, įrankius ir prietaisus.
Vartotojo avataras
Rimantassp
Pranešimai: 53
Užsiregistravo: 2013-11-12, 15:18

Re: salyklo malūnas

Standartinė Rimantassp »

Ir kas toliau, kaip tuos riflius ant veleno paviršiaus pasidarysi?

Vartotojo avataras
gi-bi
Pranešimai: 90
Užsiregistravo: 2014-05-16, 20:32

Re: salyklo malūnas

Standartinė gi-bi »

Juos jau padarė tekintojas.Gal nuotraukoj nelabai matosi.Bet ir akcentavau ne tai.

Vartotojo avataras
Bendexas
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: 2014-03-15, 20:22

Re: salyklo malūnas

Standartinė Bendexas »

@Regis

Nedidelė pastaba: salyklas turi būti ne malamas, o traiškomas. Iš malto salyklo bus daugiau vargo, nei naudos.

Ar tas vargas susijęs su filtravimu (užsikiša skylutės) ar blogėja pačio salyklo kokybė?

Pastebiu, kad internetu pirktas salyklas yra lyg sumaltas. Yra įvairaus dydžio dalelių (nuo smulkių miltų iki trečdalio grūdo).

Vartotojo avataras
Regis
Pranešimai: 712
Užsiregistravo: 2013-06-18, 21:24

Re: salyklo malūnas

Standartinė Regis »

@Bendexas: per smulkiai sumaltas salyklas tiesiog netekės. Idealu, jei grūdas perskeliamas į tris - keturias dalis. Natūralu, kad skaldant nubyra ir smulkūs trupiniai miltų pavidalu, tačiau jų masė nėra kritinė.

Realybė tokia: kuo stambiau traiškomas grūdas, tuo mažesnis efektyvumas, kuo smulkiau - tuo prastesnis tekinimas. Kiekvienas aludaris ieško savo gralio ;)

Vartotojo avataras
AntaKalnietis
Pranešimai: 746
Užsiregistravo: 2013-11-08, 04:00

Re: salyklo malūnas

Standartinė AntaKalnietis »

gi-bi, o jei ne paslaptis, kiek atsieis šis malūnas tau litais? ar ne paprasčiau tiesiog jau padarytą (ir padarytą taip, kaip reikia) nusipirkti net jei kiek ir brangiau bus nei "pačiam darytis"?

Vartotojo avataras
Burbulas
Pranešimai: 351
Užsiregistravo: 2013-03-30, 19:10

Re: salyklo malūnas

Standartinė Burbulas »

Mano "tinginio" sprendimas :) Turėjau akumuliatorinį suktuką su nusibaigusiu akumu, tai išardžiau ir prikėliau naujam tikslui :)
Sukimosi greitis (kai yra apkrova) kaip tik gaunasi apie 200-230 aps/min.
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Tarpą tarp volų statau 1.25-1,3mm
golfasveza
Pranešimai: 11
Užsiregistravo: 2015-01-24, 11:18

Re: salyklo malūnas

Standartinė golfasveza »

Įkvėptas Burbulo idėjos, nutariau ir aš prikelti savo suktuvą antram gyvenimui. Štai kas gavosi :
IMG_0265.JPG
IMG_0264.JPG
Deja, maitblokio galingumo pasirodė per maža (2,5A). Pripylus daugiau salyklo - sustoja. Bet tai - ne bėda, pakeisiu į galingesnį, o konstrukcinė dalis tikrai neblogai gavosi.
Ačiū Burbului už idėją!

P.S. Pajungiau nuo automobilio akumuliatoriaus - viskas veikia super.
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
Burbulas
Pranešimai: 351
Užsiregistravo: 2013-03-30, 19:10

Re: salyklo malūnas

Standartinė Burbulas »

2,5A per mažai. Aš naudoju 15A :). Kažkada esu matavęs suktuko naudojamą srovę prie apkrovos, tai buvo 6-7A. Manau reikia maitblokio ne mažiau nei 10A.
Vartotojo avataras
svyturys
Pranešimai: 225
Užsiregistravo: 2011-02-09, 08:54

Re: salyklo malūnas

Standartinė svyturys »

Nusiunčiau į firmelę west'o malūno brėžinius. Kosmonautai :lol: , cituoju:
Sveiki,
Dėkoju už Jūsų užklausą.
Detalių kainos būtų tokios:
Velenėlis1 – 1vnt x 60Eur + PVM
Velenėlis2 – 1vnt x 80Eur + PVM
Plokštė – 2vnt x 95Eur + PVM
Ekscentrikas – 2vnt x 30Eur + PVM
Domaso

Re: salyklo malūnas

Standartinė Domaso »

svyturys rašė:Nusiunčiau į firmelę west'o malūno brėžinius. Kosmonautai :lol: , cituoju:
Sveiki,
Dėkoju už Jūsų užklausą.
Detalių kainos būtų tokios:
Velenėlis1 – 1vnt x 60Eur + PVM
Velenėlis2 – 1vnt x 80Eur + PVM
Plokštė – 2vnt x 95Eur + PVM
Ekscentrikas – 2vnt x 30Eur + PVM
O ką, detalės viso labo tik ~470 eur su PVM... – matyt pamiršai užimint, kad ne iš titano gamintų :mrgreen:
Tu jiems pabandyk nusiųst kaip atsakymą šitą nuorodą:
http://www.savasalus.lt/lt/iranga/ivair ... nelis.html

Už 470 eur tai jau galėtum nemenką malūną su varikliu nusipirkt ir dar malimo versliuką galėtum įsteigt :lol:
Domaso

Re: salyklo malūnas

Standartinė Domaso »

Noriu paklaust ar kas naudoja tą "mėsmalės tipo" ("Corona" ar kaip jis vadinasi) malūnėlį:
http://www.savasalus.lt/lt/iranga/plien ... yklui.html

Svarstau ar verta tokį įsigyt, kadangi retokai verdu, ir salyklo max 10kg reikia. Kaip jis mala palyginus su tais dviejų volų?
Vartotojo avataras
svyturys
Pranešimai: 225
Užsiregistravo: 2011-02-09, 08:54

Re: salyklo malūnas

Standartinė svyturys »

@Maistra
Vienetinis ne vienetinis, bet reikia pripažint, kad kaina aukščiau kosmoso, o šio pasiūlymo nepaaiškintų net pats S. Hawking'as.
Domaso

Re: salyklo malūnas

Standartinė Domaso »

Kadangi įmonėj klausei, tai todėl taip brangu. Patariu pabandyt pasieškot kokiam skelbiu.lt tekintojų skelbimų, kur dirba kokiuose garažuose, ir nuvažiuot paklaust už kiek jie padarytų.
Vartotojo avataras
Povilas Ancevicius
Pranešimai: 8
Užsiregistravo: 2016-06-04, 13:39

Re: salyklo malūnas

Standartinė Povilas Ancevicius »

Sveiki, norėjau paklausti, ar esate bandę malti salyklą girnomis? Ką patartūmėte įsigyti : girnas, ar cilindrinį malūną? Ačiū. : ))
Domaso

Re: salyklo malūnas

Standartinė Domaso »

Tik toks pastebėjimas, kad AliExpress pigiau, bet gali uždėt mokesčius Lietuvoj. Man porą kartų yra buvę, kad pirkau už ~120 eur, tai Lietuvoj muitinė uždėjo 21% PVM + muitinės paslauga ~10 eur + pašto pateikimo muitinei paslauga ~8 eur. Tai gavosi kad teko dar damokėt virš 40 eurų mokesčių...
Dabar visada stengiuosi pirkt tik iš EU (neskaičiuoja mokesčių), perkant už EU ribų, reikia gerai paskaičiuot, ar tikrai apsimokės.

Beje - kiek iš Mega-Direct.eu kainavo malūno siuntimas?
Vartotojo avataras
Lrytas1
Pranešimai: 1149
Užsiregistravo: 2013-03-10, 23:21

Re: salyklo malūnas

Standartinė Lrytas1 »

Ten kaina su siuntimu EU.
ignasv81
Pranešimai: 117
Užsiregistravo: 2015-11-03, 11:02

Re: salyklo malūnas

Standartinė ignasv81 »

Dėl muitinės: visada prašykit siuntėjo, kad rašytų kaip dovaną ir parašytų mažesnę kainą ant siuntinio. Tiksliai nepamenu nuo kokios sumos uždedami mokesčiai, bet pamenu, kad iš Amerikos iki 15 USD, (jeigu neklystu). taip, kad tarkitės su pardavėjais, sutaupysit pinigėlių. ;)
Domaso

Re: salyklo malūnas

Standartinė Domaso »

Ignai, šitas "bajeris" praslysdavo prieš 2-3 metus, dabar jau neveikia, juk sakau, savo kailiu patyriau, buvo ir "Gift" parašyta, ir vertė ar tai ~10 eur užrašyta. Muitinė patikrino atidarius dėžę ir man atsiuntė raštą, kad nurodytas siuntinys neatitinka užrašytos vertės, pagal rinkos kainas. Ir taip jau kelis kartus buvo. Plius, jie pareikalauja banko pervedimo duomenų ir t.t. Žinau net vieną žmogų kuriam muitinė net bylą buvo iškėlus už klaidingų duomenų pateikimą. Manau yra taip - kaip pasiseks - gal praslys, o gal ir ne. Yra kelis kartus ir man praslydę, nors jau buvau pasirengęs mokesčius mokėt.

Tarp Lryto parodyto AliExpress ir Mega-Direct variantų vos ~10 eur skirtumas - aš jau geriau už tuos papildomus 10 eur siųsčiausi iš Nyderlandų...
ignasv81
Pranešimai: 117
Užsiregistravo: 2015-11-03, 11:02

Re: salyklo malūnas

Standartinė ignasv81 »

Nu, kiek siunčiu per ebay iš Kinijos visada būna gift ir vertė žymiai mažesnė. Pas pardavėją net neprašau pažymėti tokių dalykų. o muitinė tikrina tik vieną kitą daiktą, kas jiems patiems kliūna.

P. S. Yra ir kitas būdas...
Domaso

Re: salyklo malūnas

Standartinė Domaso »

Na tiek to, nenukrypkim nuo temos :) Žodžiu atkreipėm dėmesį, kad kartais reikia pagalvot ar nepabrangs "pigus" daiktas atkeliavęs Lietuvon :)
Vartotojo avataras
valytojas
Pranešimai: 25
Užsiregistravo: 2013-04-01, 21:39

Re: salyklo malūnas

Standartinė valytojas »

Pasidalinkite paskutinėmis naujienomis apie malūnėlius.

Kaip sekėsi ieškoti tekintojų?
Kur pirkote(jei pirkote šiemet)?

Planuoju pirkti(jei rasčiau kas už protingą kainą pagamina velenus gal ir konstruočiau), interneto platybėse radau(kainos didėjimo tvarka)
1. Keistas pigus variantas, gal kas matėt, bandėt, skaitėt? http://www.ebay.com/itm/GETREIDEMUHLE-B ... 1993793169
2. "Mėsmalė", Airija, be papildomų mokesčių - ~55€ http://www.homebrewwest.ie/grain-mill-1546-p.asp
3. "Mėsmalė", iš UK be papildomų mokesčių - ~44 svarai http://www.ebay.com/itm/Iron-Grain-Mill ... t#shpCntId
4. Su velenėliais, iš US + mokesčiai - http://www.homebrewing.org/Cereal-Kille ... _2310.html#
5. Su velenėliais buvo paminėta nuoroda temoje, iš Olandijos be papildomų mokesčių http://www.mega-direct.eu/shop/index.ph ... =1&lang=EN

Verdu retai, nesinori švaistyti €, greičiausiai pakaktų "mėsmalės".
Vartotojo avataras
darenkas
Pranešimai: 128
Užsiregistravo: 2011-02-09, 16:21

Re: salyklo malūnas

Standartinė darenkas »

Pirmąjį varianta esu panašų turėjęs, našumas mažas, traiško pakankami gerai(pas mane buvo galima reguliuoti tarpą) šiuo atveju turbūt neišeis ir gali būti dėl to problemų. Plius mažas bunkeris, reik darytis atskirą.
Geriausias variantas vis dėl to valcai, sykį investuosi ir pamirši, na bet jei nori pataupyti imk mėsmalę, tavo teisė ringtis.
Domaso

Re: salyklo malūnas

Standartinė Domaso »

O su ta "mėsmale" ar kas nors turit kokių problemų? Turiu omenyje, ar pasigailėjot kada nors kad ją pirkot - sunku sureguliuot, gal ten sudyla/išklera kas nor ar pan.? (čia įdomu išgirst iš tų kas jau kurį laiką naudoja).

Nes jau beveik nutariau pirkt malūnėlį, o tas "mėsmalinis" daugiau nei dvigubai pigesnis už "volinį", tai kažkaip prie jo ir linkstu; Mano virimams užtenka 5-7kg salyklo. Sukčiau ne ranka, o su "drėle", tai dėl našumo nelabai kvaršinu galvą...
Domaso

Re: salyklo malūnas

Standartinė Domaso »

Įdomu kiek tų metų praeina kol nusimala? :) Jei kokius 5 metus laikys, malanat po 5-7kg salyklo kas 2 mėnesius, tai tada man tinka :D
Šiaip kiek mačiau tos girnos keičiamos, tik neaišku ar jų kur nors gautum nusipirkt... Dar kažin ar su "nopielnyku" tų girnų gyvenimo nepratemptum kažkiek? :lol:
Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: salyklo malūnas

Standartinė Gytis »

5 metai kas du mėnesius po 5-7 kg (tarkime 6 kg) bus 180 kg. Naudoju malūną, su kuriuo jau sumalta turbūt 1 tona salyklo ir kol kas dar išmesti nesiruošiu.
Domaso

Re: salyklo malūnas

Standartinė Domaso »

Vadinasi mano reikmėm užteks ir tos mėsmalinės "Coronos" :)
Jei ne ta dvigubai didesnė kaina tai imčiau gal ir "valcinį", o malu nedaug, plius tie atliekami 50-70 eur pasitarnaus kitiem aludario rakandam kurių dar neturiu..
Paskutinį kartą redagavo 1 Domaso. Iš viso redaguota 2016 kartus.
Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: salyklo malūnas

Standartinė Gytis »

Valcai aišku kad geriau.
Vartotojo avataras
Giords
Pranešimai: 341
Užsiregistravo: 2011-02-25, 11:25

Re: salyklo malūnas

Standartinė Giords »

Jau gal rašiau anksčiau, kad su valcais nemažai sutraiškytų grūdų lieka lukšte (traiškau nustatęs 1,5 mm tarpą). Aktyviai maišant (pvz., su drele su skiedinio/dažų maišykle) jie gal ir išsigliaudo, bet aktyvus maišymas irgi nevisai sveikas (kažkas anksčiau rašė). Kažkada biški maliau su "mėsmale", tai pasirodė, kad grūdai geriau išsigliaudo.
Vartotojo avataras
Peckelis
Pranešimai: 971
Užsiregistravo: 2013-01-12, 10:32

Re: salyklo malūnas

Standartinė Peckelis »

Pasiklausysiu ir aš, jei kas Maistrai atsakinės dėl gliaudymo būtinumo ir įpatybių :D
ATSAKYTI