Plokštelinis misos šaldiklis

Viskas apie aludarystėje naudojamą įrangą, įrankius ir prietaisus.
ATSAKYTI
Rickonn
Pranešimai: 9
Užsiregistravo: 2019-01-29, 21:42

Plokštelinis misos šaldiklis

Standartinė Rickonn »

Sveiki, iki šiol misą šaldau įmerkiamu gyvačiuku, tačiau ieškau efektyvesnio ir greitesnio būdo šiam procesui atlikti.
Klausimas - ar tokio tipo (https://www.themaltmiller.co.uk/product ... ate-125kw/) plokšteliniai šaldikliai efektyvūs? Ar reikia/rekomenduojama prie jų papildomai montuoti siurbliuką? Kokią temperatūra nuo virimo galima pasiekti su 30plokštelių šaldytuvu vienu kartu (ar patogu naudoti lageriams ar tinkami tik elių temp?) Pagrindinis verdamas kiekis ~25l Gal dar kas kokiu pastebėjimų/patarimų? Ačiū in advance :)
darkas
Pranešimai: 128
Užsiregistravo: 2017-06-30, 11:43

Re: Plokštelinis misos šaldiklis

Standartinė darkas »

Nemanau, kad čia geras aušintuvas, įdomu kaip tokį išplauti po panaudojimo ypač jei papuls į vidų baltymų ir apynių nuosėdų... :D Jei naudot priešpriešinių srautų aušintuvą, tai konstruočiau geriau iš varinio vamzdelio ir žarnos ar dviejų vamzdelių, tai ten nors nelabai bus kur šiūkšlėm užsilaikyti. Kažkada čia forume pardavinėjo kažkas tokį "papigiai " , matyt nelabai pasiteisina. ;)
Jei naudoji įmerkiamą gyvatuką, tai gal geriau prisimontuok kokį pamaišymo varikliuką, kad suktų alų puode. Aš dabar greituoju būdu esu susitvėręs tokį maišytuvą, tai 50 litrų nuo virimo iki 24 C su 5 vijų gofruotu nerūdijančiu gyvatuku ataušinu per 35-40 min , be jo daugiau kaip valandos reikėdavo vis pamaišant ... :D
Krauzenas
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2017-09-11, 21:49

Re: Plokštelinis misos šaldiklis

Standartinė Krauzenas »

Tie plokšteliniai patys efektyviausi, tačiau jų priežiūra labai nepraktiška. Siūlyčiau geriau rinktis "Counterflow chiller" tipo. Kaip darkas ir minėjo, ten yra vamzdis vamzdyje (viduje varinio vamzdžio bėga alus, o aplink jį šaltas vanduo). Esu susikonstravęs tokį iš 12 metrų d12 diametro varinio vamzdžio, štai maniškis:

Paveikslėlis

Aš verdu po 40l alaus, tai prijungęs "chugger pump" tipo siurblį, pilnu greičiu/spaudimu pumpuoju 40l verdančio alaus, ir iš gyvatuko jis išbėga jau 9'C tiesiai į fermenterį - užtrunka apie 5-10 min. Bėga ir "samatioku", tik ilgiau užtrunka.
Dezinfekcija paprasta - prieš naudojimą pro aušintuvą praleidi kokia 10-15l verdančio vandens, po naudojimo irgi tokiu pat būdu išplauni ir palieki iki kito virimo. Jau 2 metai jokių problemų. Beje, kaip matai aš uždėjęs kraną paduodamo šalto vandens reguliavimui, o ant alaus išbėgimo termometrą - taip iš kart matai kokios temp. alus išbėga ir gali reguliuoti.

Tokių aušintuvų yra pirkt ir gatavų (varis plastike/gumoje, varis varyje, ar nerūdijantis nerūdijančiame). Jei man dabar reiktų, tai pirkčiau gatavą, nes šiek tiek knisliavos yra jį pasidaryt, ypač kai reikėjo sukišt 12 metrų vamzdžio į šlangą - tik su kiaulės taukais pavyko... :lol:
Rickonn
Pranešimai: 9
Užsiregistravo: 2019-01-29, 21:42

Re: Plokštelinis misos šaldiklis

Standartinė Rickonn »

:) žiūrinėjau ir tokius, bet pirkti bent jau Lt neradau ( gal nebent ne visur išieškojau), o šiaip informacija tai tikrai dominanti - būtent tokio ar panašaus efektyvumo šaldant ir siekiu. Gamintis nelabai yra laiko tai teks siustis. O gal kas parekomenduos iš kur pirkti?
Krauzenas
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2017-09-11, 21:49

Re: Plokštelinis misos šaldiklis

Standartinė Krauzenas »

Jo, čia bėda... Aliexpress yra nemažai, bet jie sunkūs, siuntimas į Lietuvą apie 70€, pats aušintuvas dar apie 80-120€, tai sumoj apie 150-200€.
Man pačiam pasidaryti medžiagos kainavo, kiek pamenu apie 120€, bet aišku pas mane galima sakyt "žvėris", lyginant su tais pirktiniais, turbūt užtektų ir dvigubai mažesnio... :)

Jei gaila mokėt už siuntimą iš Kinijos, tai patarčiau pabandyt paieškot Lenkijos e-shop'uose (tik nežinau pagal kokius žodžius ieškot), tokių daiktų siuntimas iš Lenkijos paprastai kainuoja 20-30€.
Zhiniukas
Pranešimai: 227
Užsiregistravo: 2015-08-18, 10:46

Re: Plokštelinis misos šaldiklis

Standartinė Zhiniukas »

Turiu plokštelinį aušintuvą. Nebenaudoju.
Jis nėra didelis. 20 plokštelių. Ilgis gal 25 cm. Kad iš karto atšaldytų misą nuo virimo iki 20 laipsnių reikia labai lėtai pilti misą į fermenterį.
Žinau, kas turi du kartus ilgesnį aušintuvą ir sėkmingai aušina misą.

Norintiems galiu savo aušintuvą už 20 € perleisti.
Rickonn
Pranešimai: 9
Užsiregistravo: 2019-01-29, 21:42

Re: Plokštelinis misos šaldiklis

Standartinė Rickonn »

Jau turėjau mintį, jog 20 plokštelių gali būti mažoka, tad bandysiu gamintis kažką panašau į Krauzeno chilleri, o dar geriau, jei pavyktų tokį rasti parsisiųsti iš netoli :) Pas estus deja nėra
ATSAKYTI