Viskas kas nepatiko taurėj

BUTTON_TOPIC_LOCKED
Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Viskas kas nepatiko taurėj

Standartinė Gytis »

Tai gali būti ir skirstymo, ir teisėjavimo problema. Teisėjai turėtų mokėti įvertinti skirtingus stilius vienoje teisėjavimo sesijoje.
Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Viskas kas nepatiko taurėj

Standartinė Gytis »

Tęsiant Maistros pradėtą temą.

Šiemet kaip pagrindą naudojome BJCP stilius, pridėdami keletą savų. Jau nuo 2013 metų kartais užsimenu apie tai, kad reikėtų mums turėti taurės stilių sąrašą su mūsų pačių paruoštais aprašymais ir stilių rėmais. BJCP yra pasenęs ir turi per daug skylių. Juolab, kad nuo nulio kurti nereikėtų, o tik pritaikyti savo reikmėms.

Taip pat galėtume nustatyti taurės kategorijas keliems metams į priekį ir stilių priskyrimą kategorijoms.

Didžiausia problema, žinoma, yra tai, kad tas BJCP yra naudojamas atviram aluje ir ten greitai pakeisti nebūtų įmanoma.
Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Viskas kas nepatiko taurėj

Standartinė Gytis »

Maistra, ar tu pritari idėjai padaryti taurės stilių aprašymą? Nuo nulio nedarytume, žinoma. Imtume kažką už pagrindą.
Vartotojo avataras
DV
Pranešimai: 240
Užsiregistravo: 2011-12-07, 13:04

Re: Viskas kas nepatiko taurėj

Standartinė DV »

Betgi kaip beskirstysi, visuomet atsiras out-of-style alaus, taip buvo šiemet, buvo ir pernai, ir užpernai. White IPA -- nei kvietinis, nei IPA. Kaip žiūrėti į čili porterį? Ištremti į alų su prieskoniais ir žolelėm?
Kitas dalykas -- net jei RIS yra tikrai išraiškingas stilius, atkreipk dėmesį, kad antrą vietą nusinešė paprastas kaip 3 kapeikos, bet superinis porteris. Pernai taip pat laimėjo paprastas, bet superinis stoutas. Nu nėra taip, kad tik ekstravagantiškas alus turi šansą laimėti.

Aš galvoju, kad bus sudėtinga sumąstyti kažką gudriau už BJCP klasifikacija, bet net ir ją priėmus, pastovus stilių grupavimas į apdovanojimo kategorijas būtų geras dalykas.
Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Viskas kas nepatiko taurėj

Standartinė Gytis »

BJCP 2014 ir ratebeer.com pagrindu padaryti taurės stilių sąrašą, kurį esant reikalui kasmet atnaujinti ir pildyti.
Gebe
Pranešimai: 2
Užsiregistravo: 2015-03-17, 10:37

Re: Viskas kas nepatiko taurėj

Standartinė Gebe »

BJCP naudojimui pritariu, tai visiems pažįstami stilių apibrėžimai, kurie pakankami dažnai atnaujinami. Įdomesnis klausimas yra alaus skirstymas į konkursines kategorijas. Kol kas tikrai neįmanoma Lietuvoje padaryti kategorijų pagal kiekvieną stilių atskirai, tad būtinas kažkoks grupavimas. O tai jau atneša savus niuansus, ir nebus taip, kad visi stiliai vienoje kategorijoje vienodai gerai "jaustųsi". Manau, kad dabartinės kategorijos yra neblogas aukso viduriukas, bet aš siūlyčiau "sunkiasvorius" išskirti į atskirą kategoriją (ar dvi, ar kelias, priklausomai nuo skirtingų stilių kiekio). Mano nuomone, daug teisingiau imperial stout'ams, icebockamas, barley wine'ams, double ipa'oms ir pan. varžytis tarpusavyje, nei, tarkim, lyginti kokį pilsnerį su doppelbock'u, ar net ir tą patį dry stout'ą su imperial stout'u.
Vartotojo avataras
Vincas
Pranešimai: 28
Užsiregistravo: 2013-08-24, 10:25

Re: Viskas kas nepatiko taurėj

Standartinė Vincas »

as manau, gerai kad buvo kiek sustambintos kategorijos. Pernai kai is ~150 alu buvo ~50 priziniu vietu tai kaip ir smagu gauti prizus, bet primena vaiku konkursus kur visi vaikai kanors laimi. Siemet kaip bebutu keista buvo vel panasus kiekis alaus pateikta, kas reiskia, kad arba pasiekeme branda, arba truksta isjudinimo/reklamos uzsislaptinusiems/miegantiems aludariams, arba reikia plesti tokiu hobiu uzsiimanciu kieki (ka manau siemet renginiu visai padareme). Aisku pateiktu alu kiekis speju isaugti smarkiai gali jeigu cia Latviai ir Baltarusai po koki 50imt priduotu extra (bet cia vel reikia organizuoti promo ir surinkima kazkaip). Manau isaugus priduoto alaus kiekiui iki kokiu 300 vel galima butu priziniu kategoriju kieki padidinti iki kokiu 10ies bent. Beja - galim padiskutuoti ar musu renginys yra Lietuvos aludariu taure, ar tiesiog Aludariu taure vykstanti Lietuvoje? Ka manot?
Vartotojo avataras
Lrytas1
Pranešimai: 1149
Užsiregistravo: 2013-03-10, 23:21

Re: Viskas kas nepatiko taurėj

Standartinė Lrytas1 »

Kas man nepatiko, tai infekuotų kiekis, gal reiktu kokią depozito sistemą ar gėdos lentą tokiems įvesti.
Vartotojo avataras
puaka
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2013-03-28, 11:58

Re: Viskas kas nepatiko taurėj

Standartinė puaka »

Nereikia jokių gėdos lentų niekam įvedinėti, nes sulauktume dar mažiau naujų aludarių alaus.
1 dienos kategorijų teisėjų darbas atrinkti defektuotus egzempliorius ir neprileisti jų iki finalo, šioje srityje tai tikrai yra kur tobulintis.
Vartotojo avataras
Mikas
Pranešimai: 90
Užsiregistravo: 2014-03-07, 08:48

Re: Viskas kas nepatiko taurėj

Standartinė Mikas »

Nekalbėsiu apie savo alų, nes čia tikriausiai būčiau šališkas, bet pakomentuosiu lagerių kategoriją, kuruioje teko teisėjauti. Visų pirma šioje kategorijoje alaus stilių įvairovė buvo bene didžiausia t.y. nuo Premium American Lager iki Traditional Bock. Vėlgi juos lyginti/vertinti vienus su kitais yra beprasmiška, tai ir vertini pagal atitinkamą stilių t.y. vertini pvz. American Lager pagal tai, kaip įsivaizduoji gerą šio stiliaus atstovą, o tikrai nepradedi lyginti su kokiu tai Bock'u. Finale manau irgi viskas veikia panašiu principu, nes ten aš jau net nekalbu apie stilių įvairove. Dėl BJCP, manau ja ir reiktų vadovautis, nes joje yra nurodyti tiksliausi/aiškiausi stiliaus apibrėžimai.
Vartotojo avataras
Mikas
Pranešimai: 90
Užsiregistravo: 2014-03-07, 08:48

Re: Viskas kas nepatiko taurėj

Standartinė Mikas »

Dėl infekcijų, neapsaugotas niekas, net komerciniai bravorai. Kartais tas alus gali iš aludario namų išvažiuoti geras tačiau laukdamas teismo dienos neatlaiko aplinkos spaudimo ir pan. Ir taip jau yra skaudu kai tavo kurinys pripažystamas kaip infekuotas, tai kam dar pilti druskos ant žaizdos. Reikia kaip tik, kad žmogus nepasiduotų ir kitais metais padaręs tam tikras korekcijas paimtų medalius.
Vartotojo avataras
DV
Pranešimai: 240
Užsiregistravo: 2011-12-07, 13:04

Re: Viskas kas nepatiko taurėj

Standartinė DV »

Gebe rašė:Mano nuomone, daug teisingiau imperial stout'ams, icebockamas, barley wine'ams, double ipa'oms ir pan. varžytis tarpusavyje, nei, tarkim, lyginti kokį pilsnerį su doppelbock'u, ar net ir tą patį dry stout'ą su imperial stout'u.
Juk niekas kategorijoje ir nelygina pilsnerio su doppelbocku, vertina kiekvieną pagal to stiliaus koncepciją. Suminių pažymių palyginimas deleguojant kažką į finalą tai tikrai ne tas pats, kas alaus tarpusavio lyginimas.
Kita vertus, dėl lagerų rašyta: norisi daryti bent dvi sesijas jiems -- šviesūs/tamsūs, silpni/stiprūs ar dar kaip nors, bet kad jų pateikta 10 :) ir įtariu, kad atmetus vieno aludario indėlį, gali užtekti ir vienos rankos pirštų suskaičiuoti :)
Vartotojo avataras
DV
Pranešimai: 240
Užsiregistravo: 2011-12-07, 13:04

Re: Viskas kas nepatiko taurėj

Standartinė DV »

Maistra rašė:Galima būtų išsisukti su kategorija "kiti alūs", nors jei atsitiktų, kad bus tik trys imperiniai stautai, tai reiktų juos teist kaip tokius. Nebūtina, kad iš visų kategorijų išeitų alūs į finalą. Apie tai jau buvo kalbama anksčiau.
Man dar ir pats vertinimas atrodo tobulintinas. Pažvelkit kaip lenkai susitvarkę, stiliai pagal BJCP, o vertinimai savi. Man tai labai patinka jų vertinimo kortelė. Gal kažkiek per daug balų aromatui, bet visa kita labai liuks. Pvz. karčio išskyrimas, atrodo nedaug balų už jį, bet labai lengva vertint. Na ir esminis momentas, kad "bendras įspūdis" tai tik teisėjo komentaras be balų. http://www.pspd.org.pl/uploads/dokument ... a-pspd.pdf
Lenkai išties neblogai sugalvojo
Vartotojo avataras
puaka
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2013-03-28, 11:58

Re: Viskas kas nepatiko taurėj

Standartinė puaka »

Maistra rašė:Dar tokia maždaug idėja, jei bus apsispręsta, kuo vadovaujantis ir kaip teisėjaujam alų, reiktų būsimiems teisėjams pravest "kvalifai" kursus. Nepagalvokit, kad aš tokius galiu padaryt. :) Bet esmė ta, kad reiktų mokintis patiems ir stengtis sistematizuot. Pradžioj visada nelengva, kaip ir rašyt lietuviškom raidukėm :D bet kaip sako, išmokęs vieną kartą ant kupros nenešiosi. O pasimokyt tikrai yra ko, tikiuosi, kad dar yra tokių, kas gali esminius dalykus išaiškint. Lyg ir bandė TŽ kažkokius savišvietos kursus organizuot, nežinau kaip baigėsi ir ar išvis prasidėjo.? :)
Savišvietos kursai prasidėjo ir po pirmo susitikimo baigėsi :(
Vartotojo avataras
Artis
Pranešimai: 336
Užsiregistravo: 2011-02-20, 12:03

Re: Viskas kas nepatiko taurėj

Standartinė Artis »

Dėl teisėjų dar yra įdėja - specializuoti teisėjus. Pvz. American IPA teisėjas.
Tai būtų galima padaryti per teisėjų reitingavimą prie kiekvieno stiliaus. Tokiu būdu skatinant teisėjauti konkrečius stilius kiekvienais metais.
AT registracijos sistemoje turime suvestus 2 metų duomenis, kuriuos tam reikalui ir būtų galima panaudoti.
Vartotojo avataras
vidmantas
Pranešimai: 301
Užsiregistravo: 2011-02-07, 22:45

Re: Viskas kas nepatiko taurėj

Standartinė vidmantas »

Maistra, iš kur supratai kad teisėjų lygis nepakankamas? Nesakau kad taip nėra, tiesiog kas privedė susidaryti tokią nuomonę? Gal kaip patikrinai?
Vartotojo avataras
puaka
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2013-03-28, 11:58

Re: Viskas kas nepatiko taurėj

Standartinė puaka »

Teisėjams profesionalams yra finalas. Mūsų užduotis kokybiškai ir kvalifikuotai atrinkti finalo dalyvius, tokia mano nuomonė.
Gal būtų patarimas teisėjaujantiems objektyviau vertinti savo galimybes. Daugelis verda savo mėgiamo stiliaus alų, aišku jį ir taurei pateikia, tačiau teisėjauti toje kategorijoje negali ir imasi teisėjauti "bet kur kitur..."
Gal variantas būtų nepateikinėti savo alaus į tam tikrą kategoriją (aukotis), bet kokybiškiau atlikti geriausiai žinomo ir verdamo stiliaus vertinimą.
Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Viskas kas nepatiko taurėj

Standartinė Gytis »

Specializacija ir sertifikavimas. Specializuotis gali ir keliuose stiliuose, kodėl gi ne.
Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Viskas kas nepatiko taurėj

Standartinė Gytis »

Bet turi būti vietos ir naujokams. Konkurencija skatina tobulėjimą.
Vartotojo avataras
puaka
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2013-03-28, 11:58

Re: Viskas kas nepatiko taurėj

Standartinė puaka »

Ir kas gi sertifikuos ? sertifikavimo taisyklės, sąlygos, sertifikavimo komisijos sudėtis ir t.t.
Ar ne per giliai kapstomės:))
Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Viskas kas nepatiko taurėj

Standartinė Gytis »

Mes ir sertifikuosime, o ką? Ta prasme surinksime norinčius ir galinčius tai padaryti. Mes gi tik savo renginiui sertifikuosime, ne kažkokį tarptautinį diplomą teiksime. Bet tai tik idėja, galima diskutuoti ar gera, ar ne.
Vartotojo avataras
vidmantas
Pranešimai: 301
Užsiregistravo: 2011-02-07, 22:45

Re: Viskas kas nepatiko taurėj

Standartinė vidmantas »

Dėl protingai sudėlioto sertifikavimo aš tai už.
Vartotojo avataras
puaka
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2013-03-28, 11:58

Re: Viskas kas nepatiko taurėj

Standartinė puaka »

Gytis rašė:Mes ir sertifikuosime, o ką? Ta prasme surinksime norinčius ir galinčius tai padaryti. Mes gi tik savo renginiui sertifikuosime, ne kažkokį tarptautinį diplomą teiksime. Bet tai tik idėja, galima diskutuoti ar gera, ar ne.
Jei tik saviem renginiam, tai aišku galima.
Vartotojo avataras
DV
Pranešimai: 240
Užsiregistravo: 2011-12-07, 13:04

Re: Viskas kas nepatiko taurėj

Standartinė DV »

Kiek nurimus aistroms:
-Aš tik džiaugiuosi, kad išskirtinio dėmesio susilaukia alus, peržengiantis stiliaus ribas. Tai parodo tiek dalyvių fantaziją, tiek teisėjų toleranciją stiliaus ribose. Kuo daugiau tokių atvejų, tuo geriau. Kažkada Guobalyne išskirtinio dėmesio susilaukė mėlynos spalvos kvietinukas. Apskritai kvietinis alus yra turbūt geriausia bazė interpretacijoms, taigi fantazuokime ir nustebinkime teisėjus, tame nėra nieko blogo.
-Siūlantiems sukurti 'kitokio alaus' kategorija -- jei skundžiamasi, kad negalima palyginti Witbiero su White IPA, tai kaip palyginsim čiobrelių kvietinuką su čili porteriu? Esant tokiam alaus kiekiui, visuomet reikia daryti kažkokius apibendrinimus, ir ne visas alus vienodai gerai telpa į rėmus. Vis dėlto fantazija porterio tema geriau dera prie porterių, negu 'kitokio alaus' pseudokategorijoj.
-Man sunku suprasti postą 'Dar tokia maždaug idėja, jei bus apsispręsta, kuo vadovaujantis ir kaip teisėjaujam alų, reiktų būsimiems teisėjams pravest "kvalifai" kursus' temoje, kuri pavadinta 'Viskas kas nepatiko taurėj'. Kokia vis dėlto konkreti problema yra sprendžiama? Gal geriau ją įvardinti ir žiūrėti, kokie galimi sprendimai? Kol kas visa ta sertifikacija yra labai miglota idėja, ir nelabai man aišku, ką būtent tuo pasiektumėm. Nereikėtų piršti minties, kad abejojama teisėjų kvalifikacija, čia jau būtų visiškai iš piršto laužta: tarkim, kai kuris mano paties alus susilaukė prastesnių vertinimų, nei tikėjausi, bet kol nepamatysiu vertinimo kortelės, man net mintis nekyla abejoti vertintojų kompetencija. Kai bus kortelės, tuomet ir galima diskutuoti.
-Kalbant apie konkrečiai įvardintas problemas, tiek Phillas tiek Linas Čekanavičius sakė, kad finale buvo alaus, kuris ten neturėjo būti. Sulaukime skanuotų kortelių (tiek finalo, tiek kategorijos) ir tuomet analizuokime, kas konkrečiai ten buvo, ir kaip galime tą problemą taisyti.
Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Viskas kas nepatiko taurėj

Standartinė Gytis »

Sertifikavimu pasieksime, kad teisėjo sprendimais nebus abejojama? Bet tada sertifikavimas negali būti automatinis. Aš už tai, kad sertifikuotume ir ne namų aludarius, o visus norinčius.

Bet už sertifikavimą svarbiau ir turi eiti anksčiau specializacija.
Vartotojo avataras
vidmantas
Pranešimai: 301
Užsiregistravo: 2011-02-07, 22:45

Re: Viskas kas nepatiko taurėj

Standartinė vidmantas »

Apibendrinant buvusį teisėjavimą: Vertinau dviejose kategorijose. Aš asmeniškai atsižvelgdavau į subkategorijas. Pvz. sausus, amerikietiškus, saldžiuosius stautus, o ir kitose kategorijose vertinau atitinkamai kaip atskirus individus. Kaip supratau taip darė ir šalia sėdėję kolegos. Be jokios abejonės prieš teisėjavimą reikia papildomai pasiruošti. Pasikartoti pagrindinius stiliaus bruožus, savybes. Nesėdau taip "iš lempos" vertinti. Bent tris kartus iš vakaro perskaičiau, pasikartojau kas atrodė ir taip žinoma. Ir tai tikrai buvo verta daryti. Labai patiko beergeek'o ar pingvi blogerio požiūris į visą šį reikalą. Žmogus sakė net nerūkė iki degustacijos (ko nepasakyčiau apie save :). Tai va, manau kad daug maž visi suprato ką veikė ir buvo adekvatūs aplinkai tą dieną. Tik man asmeniškai jautėsi laiko stygius. O stresstest kiekvienam pasidaryti būtų pravartu ir netgi būtų įdomu. Tiesa pasakius, išsiaiškinus kad esu nė velnio netinkamas teisėjo vaidmeniui, nelabai ką prarasčiau. Pirma, sužinočiau kažką naujo apie save :), antra - ne toks jau neapsakomai malonus užsiėmimas vertinti tiek alų per dieną. Aš visuomet rinkčiausi mieliau pabuvoti antrą dieną, deja tiek laiko skirti negaliu.
Vartotojo avataras
Zalvarinis
Pranešimai: 576
Užsiregistravo: 2013-01-10, 07:55

Re: Viskas kas nepatiko taurėj

Standartinė Zalvarinis »

Maistra rašė:Užvedu šitą temą, nes man labai užkliuvo, kad kvietukų kategorijoj nugalėjo "White IPA". Jei jau IPA, tai gal ir reikia su ipom teist, nes niekas nesusilygins su paprastu kvietiniu ir gera IPA išvirta kviečio pagrindu.
Po rezultatų paskelbimo visiškai tave palaikau :lol: Juokauju :)
Bet šiaip bent VAK'uose nemažai būna vaisinio, daržovinio alaus, tai manau būtų neblogai tokia kategorija. Nes pvz sunku vertinti tamsų saison'ą kuris yra su šeivamedžio (plius kai šalia dubelio kategorija turi vertinti).
BUTTON_TOPIC_LOCKED