Vario spalvos išgavimas

Diskusijos apie išsivirto alaus išvaizdą, kvapus, skonius, poskonius, malonumą geriant ir kitus pastebėjimus
ATSAKYTI
Awtas
Pranešimai: 100
Užsiregistravo: 2019-01-10, 19:26

Vario spalvos išgavimas

Standartinė Awtas »

Sveiki,
Gal kas patartų kaip išgaut vario spalvą? Nenoriu raudono, noriu vario spalvos alaus. Idealiai būtų tai kokį carapils copper salyklą naudot, alia mano kaime jo nėra, o siūstis nelabai noriu. Pas save radau 'Melanoidin Malt (Swaen)' sako, kad raudonas, tai galvoju to dėsiu kokia 20 - 30% ir kelis gramus skrudintų miežių. Gal kas turi patirties su šituo salyklu?
Krauzenas
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2017-09-11, 21:49

Re: Vario spalvos išgavimas

Standartinė Krauzenas »

Su papraščiasiais karameliniais salyklais 120~150 EBC gali išgaut, bet reikia tiesiog žaistis kol pataikysi, kadangi man iš patirties - teorija/skaičiuoklės ne visada parodo tokią spalvą kokia realiai gaunasi. Tiesiog pagal savo anksčiau darytus alus daugmaž spręsk kiek reikia pašviesint/patamsint.
Pvz man grynai "varinis" gaunasi kai dedu 90% Pale/Pilsner ir 10% Cara crystal (~120 EBC).

O ar galiu paklaust kodėl tai tau taip svarbu?
Awtas
Pranešimai: 100
Užsiregistravo: 2019-01-10, 19:26

Re: Vario spalvos išgavimas

Standartinė Awtas »

Teks bandyt maišyt iš to ką vietiniai siulo.
Dėl svarbumo, tai čia vienas iš tų atvejų, kai sugalvoji, kad spalva žymiai skonį pagerins, nors realiai žinai, kad taip nebus.
Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Vario spalvos išgavimas

Standartinė Gytis »

Pasiieškok beer color paveiksliukų, pažiūrėk kiek tavo spalvos EBC. Su karameliniu raudonumą sunku išgauti, lengviau su skrudintu. Arba šiaip kuo nors dažyk. Žmonės ir burokėlių sultis yra naudoję, kai raudonos spalvos norėjo.
ATSAKYTI