Pilstymas į skardines

Viskas apie aludarystėje naudojamą įrangą, įrankius ir prietaisus.
ATSAKYTI
Gladil
Pranešimai: 16
Užsiregistravo: 2021-01-27, 15:00

Pilstymas į skardines

Standartinė Gladil »

Sveiki,
Neradau tokios temos forumuose, todėl manau bus naudinga tema visiems. Esu dar visiškai naujokas alus gamyboje, bet turiu didžiulį poreikį daryti staigų didesnį šuolį į priekį. Labai jau atsibodo terliotis su pilstymu į butelius žinant, kad yra alternatyva - skardinės. Jos nėra brangios, bet be pradinių investicijų vis tiek neišeis išsiversti. Čia praverstų turėti papildomų žinių apie tai. Ar kas darote tai? Labai domina pats procesas, nes, kaip suprantu, pilstant į skardines cukrus nebenaudojamas antrai fermentacijai, o reikia jį užgazuoti su angliarūgšte? Kaip tai įtakos alaus skonį? Ar yra kažkokios taisyklės tam? Kaip išvis turi atrodyti visas išpilstymo procesas?
Krauzenas
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2017-09-11, 21:49

Re: Pilstymas į skardines

Standartinė Krauzenas »

Butelis ar skardinė yra identiški dalykai, vienintelis skirtumas tai skirtinga įranga uždarymui. Tiek butelius, tiek skardines gali užgazuoti arba cukrumi, arba pilstyti į juos jau užgazuotą angliarūgšte alų. Nesiplėsiu, nes matau, kad tau dar reikia šiek tiek laiko skirti pagrindų "pastudijavimui", ir viskas savaime išaiškės. Tiesiog pasidomėk kaip pilstomas alus jei gazuojama ne cukrumi, o CO2 iš baliono.
Awtas
Pranešimai: 100
Užsiregistravo: 2019-01-10, 19:26

Re: Pilstymas į skardines

Standartinė Awtas »

Su skardinėmis, tai bais jau aparatai brangūs. Yra 'skardinių' kur nereikia aparato (twistee can), bet tada skardinės brangios.
Krauzenas
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2017-09-11, 21:49

Re: Pilstymas į skardines

Standartinė Krauzenas »

Klausimas - o kam tau būtent skardinės? Jei dėl vienkartinio naudojimo, tai nauji stikliniai buteliukai praktiškai dvigubai pigesni nei skardinės. "Aparatas" pilstymui į butelius irgi 30-60€, kai skardinių uždarytuvas apie 500€. I dar vienas svarbus dalykas - stiklas visuomet daug geresnė tara alui nei lakuotas aliuminis (skardinės vidus) ar plastikas ("bambaliai"). Jei jau gerti tiesiai iš "taros", tai visada gerti maloniau iš buteliuko, nei iš skardinės. O koks skirtumas ką išgėręs išmesi - stiklą, aliuminį ar plastiką - visi perdirbami. ;)

Na nebent dėl "mados" nori skardinių, arba kažkur baisiai krataisi su tuo alum ir bijai sudaužyt... :lol:
Gladil
Pranešimai: 16
Užsiregistravo: 2021-01-27, 15:00

Re: Pilstymas į skardines

Standartinė Gladil »

Pasakysiu tiesiai šviesiai. Esu ne Lietuvoje ir šiuo sunkiu metu, kai alus yra praktiškai deficitas, nes atvežtinio alaus nebėra, ruošiu jį pardavimui. Į įrangą verta investuoti. Be to labai norisi pateikti ne tik teisingą turinį, bet ir išorę. Į mano pačio rankas pakliuvo lietuvio gaminukas skardinėje. Kaip supratau, jis buvo gamintas Did. Britanijoje, neturiu supratimo, kaip jis atklydo į mano kraštą, bet labai papirko prekinė išvaizda, nors jo turiniu teko nusivilti. Nežinau, apie kokius tu čia butelius kalbi, nes čia pigių niekur nemačiau, bet skardinės taip pat yra nebrangios. Kaip yra LT aš nežinau, turbūt ten viskas yra pigiau, bet kai sienos yra uždarytos, neturiu tokių minčių apie atsivežimą.
Krauzenas
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2017-09-11, 21:49

Re: Pilstymas į skardines

Standartinė Krauzenas »

Na, pilstyk į ką norisi, kaip sakoma. Tik turbūt ir pats žinai tą dalyką, kad tau dar reikės angliarūgštės baliono (~80 eur), CO2 reduktoriaus (~50 eur), Keg'ų užgazavimui (~200 eur), įvairių fitting'ų/žarnelių (~50 eur), ir išpilstymo "pistoleto" (50~100 eur) (pvz. tokio tipo kaip Blichmann BeerGun), ir dar aišku skardinių uždarymo aparato (500~600 eur). Tai sumoj gaunasi grubiai apie 1000 Eur.

Aišku gali nusipirkt tik skardinių uždarymo aparatą ir gazuot skardines su cukrum, bet tada mano nuomone pinigai į balą, kadangi tik pirmi keli gurkšniai iš skardinės bus geri, o paskui skardinėje alus susidrums ir pagaus mielių skonį, kadangi ant dugno bus mielių sluoksnis nuo natūralaus gazavimo. O jei bandysi pilti iš skardinės į taurę - irgi nematysi kada nustot pilt, kad nepripilt su nuosėdom - šiuo atveju butelyje matai kada alus nusėdęs (pvz. po transportavimo) ir pilant kada nustoti pilti.

P.S. dėl buteliukų kainų, tai jei jau pardavimui darai, tai perki didesnį kiekį. Neseniai girdėjau, kad Lietuvoj pirko paletę 0.33l buteliukų, tai vieno buteliuko kaina nesiekė 0,15€. Nežinau kur pats esi, ir kokios kainos tavo regione.
Gladil
Pranešimai: 16
Užsiregistravo: 2021-01-27, 15:00

Re: Pilstymas į skardines

Standartinė Gladil »

Na, pas mus tikrai viskas yra kur kas brangiau. Tiek brangiau, kad ir pačio alaus verte taip pat yra atitinkamai brangesnė. Skaičiuoju atsipirkimą po poros mėnesių. Skirtingose valstybėse ir kainos ir technologijos skiriasi. Žinoma, mano planuojama įsigyti įranga yra pati pigiausia, čia nebus jokių išpilstymo linijų. Kol kas skardinė yra pigiausia alternatyva. Jos kaina 0,5l siekia eurais pavertus 0,34 eu. Išpilstymui bus naudojamas šis aparatas: https://youtu.be/9LZgAWjF-Ss. Taip KEGu kainos, angliarūgštės balionų ir visa kita yra keturis kartus brangiau. Naudotų visai nepavyko rasti. Matomai šiuo metu yra didelė paklausa tam. Bet manau, kad ne apie kainas čia susirinkome kalbėtis. Mane domina patys technologiniai procesai, kad nieko nepraleisti, kad iš grūdo išspausti viską, kas yra įmanoma ir gauti maksimaliai aukščiausią kokybę. Sutinku su tuo, kad gal būt principas yra tas pats kaip ir pilstymas į butelius, tik įranga yra kur kas brangesnė, nors ir ne pati geriausia.
Krauzenas
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2017-09-11, 21:49

Re: Pilstymas į skardines

Standartinė Krauzenas »

Tas aparačiukas tai visai įdomus, nesu dar tokio matęs - čia padaryta iš staliaus spaustuvų :lol:
Panašūs "counter pressure" filler'iai būna ir buteliams, tik su buteliais gal kiek paprasčiau nes matai kiek prileidi - nors kita vertus, tam skardinių pildymo aparate berods matau kad dangteliai permatomi, o be to yra "overflow" vamzdeliai.

Na pirmyn, po to pranešk kaip sekasi ;)
Gladil
Pranešimai: 16
Užsiregistravo: 2021-01-27, 15:00

Re: Pilstymas į skardines

Standartinė Gladil »

Taigi, o sekasi labai gerai. Kiek užtrūkau, kol viską susipirkau. Viskas pasiteisino visu 100%. Skardinių užpildymo mechanizmą radau kitą, mano galva, net patogesnį. Per visą procesą, galima sakyti, kad alus deguonies negauna. Alus įgavo visiškai prekinę išvaizdą ir nesiskiria nuo alaus iš parduotuvės. Tik, žinoma, yra kur kas turtingesnis skoniu. Ačiū visiems už palaikymą ir patarimus.
ATSAKYTI